BIOENERGOTERAPIA

Interesujesz się medycyną naturalną, energiami i leczeniem energią? A więc na pewno spodoba Ci się artykuł o bioenergoterapii!

Jesteś tutaj: Główna> Kursy> Bioenergoterapia

Co to jest bioenergoterapia
Kto może zostać bioenergoterapeutą
Czy bioenergoterapia naprawdę działa
Zasada działania bioenergoterapii
Rodzaje zabiegów bioenergoterapii
Zabiegi bioenergoterapii
Film
Darmowe pliki do pobrania
Co to jest bioenergoterapia

Bioenergoterapia (bioterapia) to stosowana od niepamiętnych czasów naturalna forma przywracania zdrowia i harmonii.
Niegdyś tego typu uzdrawianiem zajmowali się królowie, szamani i znachorzy. Dzisiaj bioenergoterapia jest uznanym oficjalnie przez państwo zawodem.
Do góry

Kto może zostać bioenergoterapeutą

Aby zostać bioenergoterapeutą (bioterapeutą) trzeba odbyć około roczny specjalny kurs bioenergoterapii. Adept uczy się na zajęciach anatomii i fizjologii, elementów patologii, pobierania i przekazywania energii w celu przywrócenia harmonii w systemie energetycznym człowieka, radiestezji, medycyny chińskiej, leczniczego masażu, dietetyki, ziołolecznictwa, zasad bhp, psychologii itp.

Po ukończeniu kursu, przyszły czeladnik bioenergoterapii musi zdać państwowy egzamin. Składa się on z części pisemnej, ustnej i praktycznej. Dopiero po otrzymaniu ocen pozytywnych z każdej części egzaminu otrzymuje państwowy dyplom uprawniający go do stosowania metod, które obejmuje bioenergoterapia.
Do góry

Czy bioenergoterapia naprawdę działa

Wielokrotnie zastanawiano się, czy bioenergoterapia nie działa na zasadzie placebo (sugestii). Dlatego już kilkadziesiąt lat temu postanowiono to sprawdzić w prostym eksperymencie.
Człowiek może ulec działaniu sugestii. Zwierzęta i rośliny nie. Dlatego doświadczenie przeprowadzono na roślinach.

Wzięto nasiona roślin, które miały to samo pochodzenie. Podzielono je na dwie grupy i wysiano do dwóch pojemników.
Nasiona wyrastały z ziemi o tym samym składzie. Podlewano je tą samą wodą. Miały identyczną ilość światła. Była między nimi tylko jedna różnica: jedną z grup "dokarmiano" energią, drugą nie.

Jakie były efekty tego eksperymentu? Szybciej i gęściej wyrosły nasiona, na które energią oddziaływał bioenergoterapeuta. Były one też zdrowsze i płodniejsze.
Takie doświadczenia przeprowadzano później wielokrotnie na całym świecie.
Wniosek jest prosty: roślin nie da się zasugerować, a więc bioenergoterapia nie działa na zasadzie efektu placebo - jej oddziaływanie jest rzeczywiste.

Czytaj też o dowodach naukowych na działanie bioterapii Reiki:Reiki a nauka

Jeśli interesujesz się bioenergoterapią, to zainteresuje Cię kurs bioenergoterapii. Możesz zdobywać cenną wiedzę bez wychodzenia z domu!
Informacje na temat kursu bioenergoterapii znajdziesz tu: Kurs bioenergoterapii
Zapraszamy.
Do góry

Zasada działania bioenergoterapii

Człowiek składa się nie tylko z ciała fizycznego. Ma też system energetyczny. W jego skład wchodzi aura (biopole), kanały energetyczne (meridiany, nadis) i centra energetyczne (czakry/czakramy).

Aura to pole energetyczne wokół człowieka. Wielu ludzi może je łatwo wyczuć za pomocą prostego ćwiczenia: pocieraj intensywnie jakiś czas wnętrza dłoni o siebie. Następnie rozszerz ramiona i bardzo, bardzo powoli przybliżaj je do siebie (wnętrza dłoni naprzeciwko siebie). W pewnym momencie możesz poczuć w dłoniach wibracje, "igiełki" , specyficzne odpychanie - jakbyś miał między dłońmi niewidzialną piłkę. To czujesz aurę swoich dłoni.

Aurę można sfotografować za pomocą aparatu kirlianowskiego. Pewną formę tego urządzenia stosują do wczesnej diagnostyki niektórzy lekarze na Zachodzie.
Tu dowiesz się więcej na temat aury:
Czakry, aura, meridiany

Kanałami energetycznymi płynie energia, tak jak krew żyłami i tętnicami. Leczniczy masaż shiatsu jest masażem tych kanałów. Odblokowuje on meridiany przywracając zdrowie.

Natomiast czakry służą do pobierania, przekazywania dalej i przetwarzania energii oraz usuwania zużytej - tak jak płuca służą do pobierania, przekazywania dalej, przetwarzania powietrza oraz wyrzucania zużytego.

Każdy kiedyś odczuł dolegliwości w czakrach, np "gulę" w gardle. Nie stwierdzono by jej istnienia na podstawie badań fizycznych, gdyż dotyczy ona systemu energetycznego - czakry.

Na wiedzy o mniejszych czakrach opiera się działanie akupresury. Polega on na stymulowaniu mniejszych czakr, co prowadzi do usprawnienia ich działania.
Tu dowiesz się więcej o czakrach:
Czakry, aura, meridiany

W bioenergoterapii uważa się, że choroba pojawia się w wyniku zakłócenia równowagi w systemie energetycznym. Może to być spowodowane brakiem odpowiedniej ilości snu, niewłaściwym sposobem żywienia się, nieprawidłowym oddychaniem, zła dietą lub brakiem ruchu.

Bioterapeuta oddziałuje w specjalny sposób energią na system energetyczny człowieka, dzięki czemu odzyskuje on harmonię, co prowadzi do uruchomienia sił obronnych organizmu i w efekcie do zdrowienia. To naturalna forma uzdrawiania.
Do góry

Rodzaje bioenergoterapii

Jest wiele rodzajów oddziaływania energią w celu uzdrowienia. W Polsce najpopularniejsza jest tradycyjna forma bioenergoterapii. Sporo popularność zdobywają jednak również zabiegi wschodnie, na przykład Reiki oraz uzdrawianie praniczne.

Rozmaite formy bioenergoterapii różnią się nieco od siebie. Na przykład Reiki wykonuje się zwykle na ciele człowieka. Tradycyjną bioenergoterapię i na aurze i na ciele. Uzdrawianie praniczne natomiast wyłącznie na aurze. Wszystkie formy łączy jednak jedno: przywracanie harmonii w układzie energetycznym oraz przywracanie zdrowia fizycznego.

Czytaj więcej o terapii Reiki

Do góry

Zabiegi bioenergoterapii

Serdecznie zapraszam na zabiegi tradycyjnej bioenergoterapii, zabiegi Reiki oraz na zabiegi uzdrawiania pranicznego. zabiegi odbywają się w Katowicach, gdy jestem w Polsce, a na co dzień na odległość lub w Bristolu (Wielka Brytania).

Jestem dyplomowanym bioenergoterapeutą (nr dyplomu 11802), nauczycielem Reiki, uzdrowicielem pranicznym, naturoterapeutą (nr. dyplomu: 000653). Należę do Krajowego Cechu Radiestetów i Bioenergoterapeutów w Katowicach (nr legitymacji: 061). Możesz mi zaufać.
Do góry

Film

Naukowcy o aurze, bioenergii i meridianachA może zainteresują Cię kursy terapii Reiki? Możesz zdobywać cenną wiedzę bez wychodzenia z domu!

REIKI STOPIEŃ 1 - wstęp do praktyki

Zapraszamy.

DARMOWE PLIKI DO POBRANIA

Poniższe pliki możesz bezpłatnie pobrać, drukować oraz rozpowszechniać pod tymi warunkami:
1. Nie możesz zmieniać ich formy (take, jakie pobrałeś, tylko takie możesz udostępniać),
2. Nie możesz kopiować ich treści do swoich publikacji (w tym internetowych, jak blogi czy strony internetowe - chyba, że podasz ich źródło),
3. Nie możesz podpisywać się jako ich autor.

Aby pobrać plik, musisz kliknąć w wybrany link. Plik otworzy Ci się podobnie, jak strona internetowa i będziesz mógł go przeczytać i pobrać (aby pobrać trzeba kliknąć strzałkę prowadzącą w dół, która pojawi się na pliku).
Miłego korzystania!

Zobacz i pobierz program kursu Reiki 1 - teoria i wprowadzenie do praktyki
Czakry a zdrowie
Zasada Reiki - właśnie dziś bądź wdzięczny. Znaczenie dla życia. Jak wprowadzać
Jak i po co oczyszczać jedzenie z negatywnych energii i je energetyzować
Ćwiczenia energetyczne w Reiki i nie tylko
Diagnostyka czakralna
Rodzaje energii. Energia chi
Reiki
Reiki. BHP
Reiki. Diagnostyka i dobieranie zabiegu
Reiki. Dobieranie zabiegu
Reiki. Różne zabiegi
Reiki. Zabieg
Reiki. Zabiegi ogólnie
Reiki. Zabieg pełny
Reiki - badania naukowe co do działania terapii Reiki
Reiki - zabiegi
Różne bioenergoterapie

Do góry


Autor:KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!

Obserwuj nasze konta: