JOGA DLA ZDROWIA I URODY

Interesujesz się zdrowiem, sprawnością fizyczną i wolnością od stresu? A więc na pewno spodoba Ci się artykuł o jodze!
Jesteś tutaj: Główna> Zdrowie - artykuły> Joga


Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) joga Zostało dowiedzione, że ruch powoduje zwiększenie produkcji endorfin - substancji poprawiających nastrój i zwiększających odporność organizmu. Joga jest wielokierunkowym systemem powstałym wiele tysięcy lat temu. Obejmuje w zasadzie wszystkie aspekty życia człowieka rozwijającego się.

Joga jest praktyką ciągłego wzrastania moralnego, duchowego i fizycznego. Przynosi zdrowie, spokój umysłu, wolność duszy. Jest godna polecenia każdemu, kto pragnie przywrócić sobie równowagę psychofizyczną. Już po miesiącu odpowiednich ćwiczeń człowiek staje się bardziej zharmonizowany, pełen energii, zdrowszy.

Asany to ćwiczenia fizyczne jogi. Są one polecane dla zaprowadzenia harmonii w umyśle oraz przywrócenia zdrowia przez coraz większą liczbę lekarzy. Asany leczą postawę ciała i wiele chorób, harmonizują umysł przeciwdziałając nerwowości i depresji, uczą panowania nad ciałem oraz umysłem, dodają energii, działają oczyszczająco, wzmacniają mięśnie, uelastyczniają ciało.

Osoby ćwiczące asany jogi żyją dłużej, są zdrowsze, bardziej zadowolone z życia, dłużej utrzymują też młody wygląd ciała i skóry, głębiej oddychają, a ich gospodarka hormonalna zostaje usprawniona.

Jeśli interesujesz się leczniczymi ćwiczeniami, może Cię zainteresować kurs LECZNICZE ĆWICZENIA albo jego tańsze wersje:
 • Odmładzające rytuały tybetańskie
 • Chińskie ćwiczenia zdrowotne
 • Zapraszamy.
  Jedną asanę wykonuje się od 10 do 60 sekund. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej działają asany wykonywane od 40 do 60 sekund i robimy tyle asan, by trening zajął od 20-50 minut kilka razy w tygodniu.

  Asany należy wykonywać w czystym, przewietrzonym pokoju o odpowiedniej temperaturze, w wygodnym ubraniu, minimum 2 godziny po posiłku, z relaksie ciała i umysłu.
  Przed asanami warto zrobić 5-10 minutową rozgrzewkę, aby uniknąć ewentualnych kontuzji i ułatwić sobie lepsze wykonanie asan.
  Najlepiej ćwiczyć je rano i/lub wieczorem.

  Asany jogi mogą także wykonywać kobiety do 3 miesiąca ciąży, o ile przebiega ona prawidłowo, i, ostrożnie, po 1 miesiącu począwszy od chwili nastąpienia porodu.
  Nie ma ograniczeń wiekowych w trenowaniu jogi.

  Powyższy tekst jest niewielkim fragmentem jednego z rozdziałów książki Marty Pyrchały-Zarzyckiej "Medycyna naturalna dla każdego" (wydanie wkrótce).

  DARMOWY PLIK DO POBRANIA

  Możesz bezpłatnie pobrać, wydrukować, a nawet udostępniać poniższy plik (pod warunkiem jego nie zmieniania - prawa autorskie):
  JOGA - ścieżki jogi
  Aby go pobrać lub wyświetlić musisz go kliknąć.
  Miłego czytania!

  Joga dla początkujących  Joga - pokaz słynnego Iyengara

  Autor:  KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!

  Obserwuj nasze konta: