WARTO POMAGAĆ - POMÓŻ I TY!

Tu zapoznasz się z różnymi potrzebującymi osobami. Mam nadzieję, że dołączysz do pomocy!
Jesteś tutaj: Główna> Pomoc innym

I TY MOŻESZ POMÓC POTRZEBUJĄCYM!pomocna dłoń

Warto pomagać
Proteza ręki dla pana Mariusza. Pomoż!
Wózek inwalidzki dla pana Adama
Pomoc dla Kasi Błażowskiej - dziecko z porażeniem
Pomoc dla Patryka Bernadowskiego
Marzycielska poczta - wyślij list choremu dziecku
Pomóż Grażce zdobyć protezę nogi
Pomoc chorym dzieciom
Stowarzyszenie Dar Serca
Bracia mniejsi - konie
Rehabilitacja dla małego Damiana
Pomoc dla Paulinki Trzajny
Pomoc dla Kamilka Łuczkiewicza

Warto pomagać

Prawdziwe człowieczeństwo polega na tym, że nie pozostajemy obojętni na niedolę innych - pomagamy.

Czasem naprawdę niewiele potrzeba, by uczynić los drugiego znośniejszym. Szczery uśmiech lub podzielenie się tym, czego mamy w nadmiarze - niby niewiele, ale jednak dużo.

Pomóż uczynić świat lepszym

Jeśli znasz stronę biorącą udział w pomaganiu innym, napisz proszę, do mnie na kursy@astrosalus.pl. Opiszę ją tutaj i podam linka do niej. Warto popularyzować to, co dobre.

Jeśli potrzebujesz pomocy, również możesz napisać. Zamieszczę za darmo Twój apel na tej podstronie.

Właściciel strony nie ponosi odpowiedzialności za ogłoszenia.

UWAGA: poprowadzę regularne darmowe zajęcia dla osób w hospicjach! Zajęcia będą oparte na różnych technikach z zakresu medycyny naturalnej i technik mentalnych, których działanie udowadnia nowoczesna nauka medyczna - psychoneuroimmunologia.
Piszę to ogłoszenie tu, gdyż moje mailowe zwracanie się do zarządzających niektórymi hospicjami pozostało bez echa. Jeśli więc znasz kogoś w hospicjum, pomóż mi proszę osiągnąć ten cel.

Przygotowuję "spotkania czwartkowe" w Katowicach (nie muszą odbywać się jedynie w czwartki) z osobami chorymi na nowotwór i toczeń albo inne bardzo ciężkie choroby.
Planuję, aby odbywały się cyklicznie. Na spotkaniach będą poruszane tematy związane z możliwościami samodzielnej poprawy zdrowia (specjalne ćwiczenia ruchowe i mentalne - teoria i praktyka).
Spotkania pomimo, że będą miały charakter nie tylko informacyjny, ale i szkoleniowy, będą "co łaska". Dzięki temu każda ciężko chora osoba będzie mogła zdobyć wiedzę i praktykę, która pomoże jej lepiej i dłużej żyć, a może nawet ułatwi wyzdrowienie.
Do góry

Proteza ręki dla pana Mariusza. Pomóż!

Pan Mariusz stracił rękę w tragicznym wypadku. Dostarczył mi na to dowód w postaci potwierdzenia szpitalnego z 2011 roku.
Jego jedynym dochodem jest tylko mała renta, a ma żonę i dwójkę dzieci. Nie stać go na protezę (według nadesłanej mi faktury pro forma kosztuje ona 129 tysięcy 111 złotych 12 groszy). Proszę, pomóż Panu Mariuszowi wpłacając pieniądze na konto fundacji "Avalon" na numer:
62 1600 1286 0003 0031 8642 6001.

Oto list od Pana Mariusza:

Nazywam się Mariusz. Mam 37 lat.Jeszcze ponad rok temu byłem w pełni zdrowym i sprawnym człowiekiem. Wszystko zmieniło się w jednej chwili, kiedy potężny ciężar o wadze ponad jednej tony spadł mi na ramię miażdżąc całą rękę. Konieczna była całkowita amputacja.
Aby stać się choć trochę bardziej sprawnym i mniej zależnym od innych potrzebuję bardzo kosztownej protezy, której wartość firma Otto Bak z Poznania wyceniła na 129 tysięcy złotych.
Niestety, mimo że wraz z rodziną i znajomymi robimy wszystko, co można, aby zdobyć te pieniądze, to niestety ciągle jeszcze brakuje nam bardzo wiele. Moim jedynym dochodem jest niewielka renta chorobowa, a mam żonę i dwójkę dzieci. Dlatego zwracam się do ludzi wrażliwych na ludzką krzywdę o wsparcie finansowe.


Zaświadczam, że pan Mariusz przekazał mi do wglądu fakturę pro forma na cenę protezy i opinię lekarską na temat jego stanu. Ponadto należy do fundacji Avalon, która również sprawdza potrzebujących. To w pełni zweryfikowana osoba! Warto mu pomóc.
Marta Pyrchała-Zarzycka

Wózek inwalidzki dla pana Adama

Pan Adam ma 26 lat. Cierpi na porażenie mózgowe. Potrzebuje elektrycznego wózka, który pomoże mu się znacznie łatwiej poruszać w jego sytuacji zdrowotnej. Taki wózek kosztuje aż 50 000 zł.
Oto fragment wiadomości pana Adama:

Proszę pomóż mi, nie wstydź się wpłacać choćby 5 zł, bo każda złotówka przybliży mnie do wielkiej zmiany mojego życia.
Fundacja Dzielna Matka nie pobiera żadnej prowizji za prowadzenie subkonta.
ul Pańska 3 05-110 Jabłonna przelew zagranicznych **BPKOPLPW* iban: pl
Bank pekao bp nr konta: 36 1020 1013 0000 0102 0236 0667
BARDZO WAŻNY JEST TYTUŁ: 11770 Popławski Adam Piotr na pomoc

Wpłacając darowiznę jesteś całkowicie anonimowy. Nie znam danych darczyńcy. Fundacja Dzielna Matka nie ujawnia danych osobowych.

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenie lub wątpliwości zapraszam do kontaktu z fundacja Fundacja Dzielna Matka zostałem weryfikowany.

Dowód ceny wózka:
Dowód ceny wózka Więcej informacji na: Pomoc panu Adamowi
e-mail: adam-poplawski@go2.pl
Serdeczne dziękuje za każda pomoc. Adam

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o sytuacji pana Adama, pobierz jego informację:
Pobierz ulotkę pana Adama
Do góry

Pomoc dla Kasi Błażowskiej - dziecko z porażeniem

Kasia Błażowska Zwracam się z prośbą na kolejny rok podatkowy o pomoc dla mojej Kasi Błażowskiej.
Ponieważ mieszkamy na wsi i nie damy rady sami nazbierać z 1 % podatku na leczenie.
Nadzieję mamy, że dzięki Internetowi możemy napisać do Was o pomoc, że podczas rozliczania jeśli to możliwe o przekazanie 1 % na moją Kasię.
Za pomoc będę SERDECZNIE wdzięczna.

Kasia od 16 lat cierpi na mózgowe porażenie dziecięce: sama nie siedzi, nie naje się, jest całkowicie zależna od mojej pomocy.
Proszę, jeśli to możliwe przekaż 1% podatku.
W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904.
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 22063 Błażowska Katarzyna.
Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „ Wyrażam zgodę”
Strona fundacji - podstrona o Kasi
Z poważaniem i nadzieją mama Kasi, Maria Błażowska.
Do góry

Pomoc dla Patryka Bernadowskiego

Pochodzę z małego miasta Chełmna, w woj. Kujawsko-pomorskim.
Od kilku lat jestem sparaliżowany w stopniu znacznym na skutek wypadku samochodowego.
Moja rodzina nie jest na tyle usytuowana finansowo, by wydawać pieniądze na liczne okoliczności, które pojawiły się wraz z moim wypadkiem.
Dzięki pomocy od Was, ludzi którzy chcą ją ofiarować bezinteresownie, mam szansę stopniowo się usamodzielnić. Nie będzie to łatwe, jednak czuję, że jestem na dobrej drodze. Z góry dziękuję za jakiekolwiek wsparcie.
Pozdrawiam Was, Patryk.
Tu jest filmik o mnieTu jestem na facebooku - poznaj mnie
Od Marty Pyrchały-Zarzyckiej:
Jestem w posiadaniu skanów dokumentów przekazanych mi przez pana Patryka - do wglądu dla chętnych darczyńców.
Do góry

Marzycielska poczta - wyślij list choremu dziecku

Natrafiłam na tę stronę przypadkiem. Dotyczy ona chorych dzieci. Tak niewiele trzeba, by uczynić życie ich oraz ich rodzin przyjemniejszym.
Napisz do nich list, wyślij kartkę lub maila. Podaruj im dobre słowo.
Marzycielska poczta
Dzieciaki z marzycielskiej poczty
Do góry

Pomóż Grażce zdobyć protezę nogi

Pomóżmy dzielnej kobiecie w zakupie protezy i odzyskaniu samodzielności. Wystarczy, że każdy z nas wpłaci po 5 zł. Dla nas to niezauważalna kwota, ale przemnożona przez liczbę ludzi da pani Grażynie wolność.
Proszę, zrób przelew jeszcze dziś i jeśli możesz, jednocześnie prześlij to zaproszenie do swoich znajomych. Namaste

Poniżej prośba samej zainteresowanej.

Zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na zakup protezy nogi.
Straciłam nogę w wyniku choroby nowotworowej. Sytuacja finansowa rodziny nie pozwala mi na samodzielny zakup protezy, bez której nie mogę samodzielnie funkcjonować. NFZ pokrywa jedną dziesiątą ceny protezy, a koszty to około 50 tys. zł.
Środki zebrane na subkoncie zostaną przeznaczone na zakup protezy nogi.

Ponad 20 lat temu zachorowałam na raka - guzek w kolanie i w związku z tym i powikłaniami 2 lata temu musiałam mieć amputowaną nogę i uczę się na nowo żyć i chodzić - zostałam też sama, rozpadła mi się rodzina.
Teraz już czuję się ogólnie dobrze, ale mam problem z protezą, ponieważ u nas w Polsce są takie absurdalne przepisy NFZ - daje 2800 zł na protezę, która średniej jakości kosztuje około 50 tys. zł.

Podpisałam umowę na tkz. subkonto z fundacją Anny Dymnej - "Mimo wszystko", ale to polega na tym, że muszę sama przez znajomych zbierać na to konto pieniążki i fundacja udostępnia mi tylko swoje konto i wypłaci tyle, ile wpłacą znajomi.
Do tej pory mam 3 tys. zł, a potrzebuję jeszcze co najmniej 5 tys., to protezownia zrobi mi protezę i poczeka na resztę pieniążków.

Jestem trochę załamana, ponieważ bez protezy nie mogę normalnie funkcjonować. Jestem z zawodu też rehabilitantką i chciałabym jeszcze pracować. Jeżeli będziesz mógł to pomóż mi też w tym temacie - pomóż zebrać trochę pieniążków na to konto - wierzę, że mimo wszystko ludzi dobrej woli jest więcej i dla mnie też zaświeci słoneczko.

Poszukuję też jeszcze kontaktów z osobami w Ameryce, ponieważ tam jest bardzo rozwinięta produkcja protez - może znasz kogoś lub pomógłbyś mi znaleźć fundację zagraniczną. Proszę Ciebie o pomoc.

Można to zrobić wpłacając pieniążki na konto bankowe w ING Bank Śląski
nr 70 1050 1445 1000 0022 7599 1459 - z dopiskiem dla GRAŻYNY KOPIAS
Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

Więcej informacji:
Fundacja Anny Dymnej "mimo wszystko"

Pozdrawiam z całego serduszka
Grażyna Kopias
Do góry

Pomoc chorym dzieciom

Warto zwrócić szczególną uwagę na tych najbardziej potrzebujących - na chore dzieciaki. Oto strona poświęcona właśnie im:
Nasze choruszki.
Pomóżcie zebrać dla dzieci ubrania na zimę, zabawki, książki, zeszyty, pieniądze na rehabilitację i leki.

W przypadku niektórych dzieci starczy po prostu zbierać i wysyłać nakrętki po napojach. W wielu domach pijecie takie napoje. Nie wyrzucajcie, proszę nakrętek. Odpowiednia ilość nakrętek może być wymieniona na wózek inwalidzki dla chorego dziecka. Dla Was to koszt niewielki - zebranie i wysyłanie nakrętek po wypitych napojach - a dla dziecka może to oznaczać możliwość poruszania się. Okażcie serce. czasem trzeba tak niewiele :-) Ale to tak dużo dla innej osoby.
Do góry

Dar serca

To jest logo stowarzyszenia DAR SERCA
DAR SERCA Można kliknąć ;) LUBIĘ TO ;) Stowarzyszenie "Dar Serca" z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju wyłoniło się z pośród działającej od sześciu lat organizacji nieformalnej : Klub Pomocy Koleżeńskiej Praca.
Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Sądzie rejonowym w Gliwicach i od tej chwili stało się organizacją formalną działającą na podstawie statutu poprzez wolontariuszy.
Główne cele działalności stowarzyszenia to pomoc osobom bezrobotnym, samotnym matkom oraz osobom starszym. Mamy zamiar utworzyć w naszym mieście dom samotnej matki być może połączony z domem opieki nad osobami starszymi i samotnymi. Na bieżąco wspieramy osoby bezrobotne poprzez wyszukiwanie ofert pracy, pisanie aplikacji, szkolenia.
Działalność Stowarzyszenia DAR SERCA oraz Klubu Pomocy Koleżeńskiej PRACA zależy od ludzi. Od ludzi dobrego serca, którzy jako wolontariusze będą tą działalność wspierać i rozwijać. Potrzebne są osoby z inicjatywą oraz pomysłami, które będzie można realizować.
Adres: ul. Popiełuszki 1A, 44-335 Jastrzębie Zdrój.
Do góry

Bracia mniejsi - konie

Pomoc zwierzętom - konie Czasem naszej pomocy potrzebują też bracia mniejsi. Ta strona dotyczy koni.
Te konie bardzo ciężko pracowały na roli, kiedy były młode. Teraz czeka je rzeź.
Wrażliwi ludzie nie chcą na to pozwolić. Chcą zapewnić i koniom godną starość. Jeśli i Ty chcesz im pomóc, kliknij na powyższy link.
Do góry

Rehabilitacja dla małego Damiana

Witam serdecznie i z całego serca proszę o chwilę uwagi.
NAZYWAM SIĘ ILONA LACKOWSKA, SAMOTNIE WYCHOWUJĘ 2 DZIECI 19-TO LETNIEGO DAMIANA CHOREGO NA MPDz i 18-TO LETNIA EMILIĘ . Mieszkam na wsi w miejscowośći Łąg.
BŁAGAM O PRZECZYTANIE HISTORI MOJEGO SYNA I NASZEJ RODZINY BEZ ZROZUMIENIA I SERCA WSPANIAŁYCH LUDZI MÓJ SYN JEST BEZ SZANSY NA REHABILITACJE I ŻYCIE BEZ BÓLU.

Błagam o wyrozumiałość.

AUKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ DAMIANKA
Cegiełka na leczenie i rehabilitację 1zł które może zdziałac cuda i pomóc Damiankowi być bardziej sprawnym i nie cierpieć z bólu Damianek ma wyznaczony termin turnusu na 16 lutego dokładnie w dzień swoich 19-tych urodzin bardzo czeka na ten wyjazd jednak stoi on pod duzym znakiem zapytania . Turnus kosztuje 3500zł a brakuje nam jeszcze 1230zł. Każda cegiełka to dla damianka szansa na to że uda mu sie pojechać na rehabilitację.

http://allegro.pl/aukcja-charytatywna-zdjecie-cegielka-na-leczenie-i1810847837.html
http://allegro.pl/myaccount/mysettings_mypage.php

Damian 19lat choruje na MPDz. Chciałabym błagać o pomoc. Za dobry miesiąc zaczyna się rok szkolny błagam o pomoc może znalazł by sie ktoś kto zechciał by nam w jakikolwiek sposób pomóc, przekazać jakieś np. zeszyty kredki czy przybory szkolne.

Damianek jest na etapie dziecka bawi się rysuje maluje jak małe dziecko. Dla nas liczy sie każda pomoc nawet kg cukru czy jakieś używane rzeczy.

Damianek zakwalifikował się też na turnus rehabilitacyjny który jest dla niego ogromna szansą. Błagam o pomoc o cegiełkę na leczenie Damianka. Błagam o zrozumienie.
http://www.dzieciom.pl/34
http://pomagamy-dzieciom.net/damian-lukasz-lackowski

Czasami w pogoni za codziennością
zapominamy że nasza "normalna" codzienność,
dla kogoś innego może być tylko marzeniem...

Nie wiem jak zacząć Jest mi niezręcznie prosić o pomoc, ale jestem zmuszona do takiego działania.
Jako samotna mama wychowuję dwoje dzieci: Emilię (18 lat) i Damian a (19lat). Damian choruje na dzieciece porażenie mózgowe i wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji.

Mieszkamy na wsi. Czasem brakuje nam środków na podstawowe rzeczy, a ostatnio wszystkie tragedie spadają na nas jak plaga. Chciałabym prosić o pomoc ludzi o wielkim sercu, aby zechcieli wyciągnąć rękę do mojego syna i pomóc w jego leczeniu.

Damianek to takie duże dziecko bawi sie zabawkami uwielbia malować i rysować, uwielbia jak czyta się mu bajki. Dotychczas w miarę możliwości starałam się korzystać ze wszystkich możliwych form usprawniania syna. Damian był leczony w Specjalistycznym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej "Górka" w Busku Zdroju, Ośrodku Rehabilitacji i Hipoterapii "MAGDALENKA" w Wiartowie, Ośrodku Leczniczo-Wypoczynkowym w Polańczyku, w ośrodku w Darłowie i Mielnie.
Po każdym pobycie można zauważyć dużą poprawę. Damian bardzo dobrze odbiera zmianę klimatu, co mobilizuje go do ćwiczeń i walki z własną chorobą. Obecnie syn zakwalifikował się na turnus rehabilitacyjny w ośrodkach w Mielnie. Koszt każdego turnusu to ok. 4 000 -13 900 zł.

Sama nie jestem w stanie zebrać odpowiednich środków na turnus, rehabilitację i przystosowanie mieszkania do potrzeb Damiana, wiec zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Damian ma duże szanse na poprawę stanu swego zdrowia, a brak fachowej rehabilitacji ogranicza je.

W tym roku po raz trzeci nie otrzymaliśmy dofinansownia do rehabilitacji Damianka. Już trzeci rok sami musimy walczyć o znalezienie wspaniałych ludzi którzy nie są tak bezduszni jak ludzie ustalajacy Polskie przepisy.

Ubiegły rok był dla Damianka bardzo trudny i bardzo pracowity. Był na 4 turnusach gdzie osiągnoł bardzo dużo. Dostał też zastrzyki botuliny co poprawiło jego stan. Był bardzo dzielny, wiem że ćwiczenia sprawiają mu częstu dużo cierpienia i bólu ale dzielnie znosi wszystkie zabiegi i zawsze jest szczęśliwy gdy jedziemy na rehabilitacje. Zdaję sobie sprawę że to ostatni gwizdek by coś jeszcze z Damianka wyciągnąć i poprawić jego stan później już trzeba będzie pielęgnować to co do tej pory ciężką pracą udało sie osiągnąć. Dlatego też zwracam sie o zrozumienie i pomoc. Mój synek tak jak inne dzieci bardzo chciał by być zdrowy ale loś chciał inaczej i bez pomocy wspaniałych ludzi o wielkim sercu nie ma szansy na poprawę zdrowia.
Każda wpłacona na subkonto Damianka złotówka, to ogromna pomoc i wsparcie, to krok naprzód i ogromna nadzieja na poprawę jego zdrowia. Błagam o każdą pomoc - materialną lub rzeczową.

Pozdrawiam serdecznie,
ILONA LACKOWSKA
UL. DŁUGA 77 89-652 ŁĄG
Tel. 667146911

Każdego, kto zechciał by pomóc, proszę o wpłatę - nawet najmniejszą - na konto fundacji. Istnieje też mozliwość wpłaty bezpośrednio na konto ośrodka gdzie Damian zakwalifikował sie na turnus rehabilitacyjny. W tym celu jednak prosze o kontakt, podam wszystkie potrzebne dane i nr kontaktowy by móc potwierdzic rezerwacje.

FUNDACJA DZIECIOM "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Z DOPISKIEM: DAROWIZNA NA LECZENIE I REHABILITACJĘ DAMIANA LACKOWSKIEGO
Do góry

Pomoc dla Paulinki Trzajny

Paulinka Trzajna - informacje
Do góry

Pomoc dla Kamilka Łuczkiewicza

Kamilek Łuczkiewicz - informacje
Do góryAutor:KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!

Obserwuj nasze konta: