TERAPIA KWIATOWA BACHA

Interesujesz się zdrowiem, medycyną naturalną i leczniczą mocą roślin? A więc na pewno spodoba Ci się artykuł o terapii kwiatowej Bacha!

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: Główna> Zdrowie - artykuły> Terapia kwiatowa Bacha

Krople Bacha Leczenie kroplami Bacha jest ciekawą formą medycyny naturalnej. Zasady tej metody mają wiele wspólnego z teoriami homeopatów. Głównym przedmiotem homeopatii tradycyjnej jest jednak ciało człowieka i jego dolegliwości fizyczne. Terapia Bacha natomiast została stworzona po to, by uzdrawiać duszę człowieka, jego dolegliwości mentalne i emocjonalne. Ponadto krople Bacha powstają wyłącznie z kwiatów, a leki homeopatyczne także z innych części roślin, minerałów i produktów zwierzęcych.

Stosowanie kropli Bacha

Krople Bacha można stosować wielorako, to jest:

" doustnie - kilka razy dziennie po kilka kropli rozpuszczonych w wodzie,
" w postaci kompresu - do połowy litra wody należy wlać ok. 6 kropli Bacha,
" w kąpieli - wlewamy 5 kropli na wannę wody.

Mały wykaz specyfików Bacha

Ałycza. Zastosowanie: brak samokontroli, lęki, ataki złości, życie w iluzjach. Działanie: przynosi pewność siebie, wewnętrzną siłę, spontaniczność i wspiera rozwój intuicji.

Buk. Zastosowanie: brak empatii, pesymizm, nadmierna pedanteria, sztywna postawa, irytacja, nadmierny krytycyzm. Działanie: zwiększa tolerancję.

Cykoria. Zastosowanie: niemożność wybaczania, egoizm, nadmierna chęć dominacji, manipulowanie innymi, poddawanie innych szantażowi emocjonalnemu, napady wściekłości, skłonność do hipochondrii i postawy męczennika. Działanie: pomaga być bardziej ciepłym i czułym.

Dąb. Zastosowanie: nadobowiązkowość, pracoholizm, zmęczenie, strach przed okazywaniem słabości, brak umiejętności wypoczywania, zbyt duże uzależnienie od życiowych wyzwań, stawianie sobie za wielkich i zbyt licznych wymagań. Działanie: pomaga łatwiej pokonywać stres, bardziej ufać sobie i być wrażliwszym na uczucia innych.

Figlarek. Zastosowanie: nadmierna nieśmiałość, lęki, fobie, niepewność, nerwowość. Działanie: pomaga lepiej radzić sobie z lękiem i zwiększa pewność siebie.

Jeśli interesujesz się medycyną naturalną, to może zainteresuje Cię kurs medycyny naturalnej. Możesz zdobywać cenną wiedzę bez wychodzenia z domu!
Informacje na temat kursu medycyny naturalnej znajdziesz tu: Kurs medycyny naturalnej
Zapraszamy.
Gorczyca. Zastosowanie: stany depresyjne, napady gniewu, przygnębienie, poczucie braku energii psychicznej, lęki. Działanie: zwiększa pogodę ducha.

Janowiec. Zastosowanie: depresja, załamanie nerwowe, brak nadziei, przewlekłe choroby. Działanie: zwiększa nadzieję i akceptację.

Modrzew. Zastosowanie: kompleksy, brak wiary w samodzielne odniesienie sukcesu, wahania, brak aktywnego podejścia do życia, poczucie bycia bezradnym i niepotrzebnym. Działanie: pomaga stać się bardziej zdecydowanym i aktywnym.

Rzepik. Zastosowanie: lekceważenie problemów, ukrywanie wewnętrznego bólu, uciekanie od rozwiązywania kłopotów. Działanie: pomaga zwiększyć wewnętrzną radość i optymizm oraz lepiej radzić sobie z problemami.

Sosna. Zastosowanie: skłonność do nadmiernego samooskarżania się, ciągłe przepraszanie i poczucie winy, branie odpowiedzialności za błędy innych, niskie poczucie własnej wartości, poczucie bycia niezasługiwania na to, co dobre, dewocja. Działanie: pomaga rozwinąć prostotę i wielkoduszność.

Powyższy tekst jest niewielkim fragmentem jednego z rozdziałów książki Marty Pyrchały-Zarzyckiej "Medycyna naturalna dla każdego" (wydanie wkrótce).

DARMOWY PLIK DO POBRANIA

Poniższy plik możesz bezpłatnie pobrać, drukować oraz rozpowszechniać w formie niezmienionej (prawa autorskie)
Aby pobrać plik, musisz kliknąć w wybrany link. Plik otworzy Ci się podobnie, jak strona internetowa i będziesz mógł go przeczytać i pobrać (aby pobrać trzeba kliknąć strzałkę prowadzącą w dół, która pojawi się na pliku).
Miłego korzystania!

PODSTAWY HOMEOPATII I LECZENIA KROPLAMI BACHA

Do góry


Autor:KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!

Obserwuj nasze konta: