HOMEOPATIA

Interesujesz się zdrowiem i medycyną naturalną? A więc zainteresuje Cię artykuł o homeopatii!
Jesteś tutaj: Główna> Zdrowie - artykuły> HomeopatiaTreść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Hahnemann Homeopatia to dziedzina medycyny alternatywnej do dziś w Polsce wywołująca wiele kontrowersji, które obrazują też stosunek polskiego prawa tej wobec tej metody leczenia. Z jednej strony bowiem według prawa polskiego leki homeopatyczne są dopuszczone do powszechnego obrotu i może je ordynować wyłącznie dyplomowany lekarz, z drugiej zaś ogłoszone zasady etyki lekarskiej zabraniają stosowania jakichkolwiek technik z zakresu medycyny naturalnej. Jak więc widać sytuacja prawna homeopatii w Polsce jest tylko pozornie uregulowana.
Z kolei w krajach Unii Europejskiej i według Światowej Organizacji Zdrowia homeopatia jest uznaną częścią medycyny i najczęściej wybieraną metodą leczenia alternatywnego.

Zasady homeopatii po raz pierwszy sformułował żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku niemiecki lekarz S. Hahnemann.

Homeopatia to sztuka leczenia "podobnego podobnym". Jej prawa opierają się na starożytnym twierdzeniu Hipokratesa brzmiącym: "Chorego leczy natura, lekarz powinien pomagać, choroba powstaje od podobnego i dzięki podobnemu człowiek odzyskuje zdrowie". Oznacza to, że chorobę leczy się takimi substancjami, które normalnie wywołują jej objawy, np.: epilepsję zwalcza się za pomocą środka, który u człowieka zdrowego wywołuje drgawki.

Również Paracelsus był zdania, że to, co wywołuje dolegliwości u człowieka zdrowego, może go z tej choroby wyleczyć. Zwykł mawiać, że "Wszystkie substancje są trujące; to dawka sprawia, że przestają nimi być".

Jeśli interesujesz się medycyną naturalną, to może zainteresuje Cię kurs medycyny naturalnej. Możesz zdobywać cenną wiedzę bez wychodzenia z domu!
Informacje na temat kursu medycyny naturalnej znajdziesz tu: Kurs medycyny naturalnej
Zapraszamy.

W przypadku leków homeopatycznych stężenie substancji czynnych jest wyjątkowo niskie. Ich tworzenie polega na ciągłym rozcieńczaniu leku oraz potrząsaniu nim. Homeopaci uważają, że po jakimś czasie w takim specyfiku pozostaje już tylko energia pierwotnego leku, i to ona właśnie odpowiada za efekty lecznicze i brak negatywnych skutków ubocznych, które mogłyby się pojawić w przypadku zażywania substancji fizycznej. Być może częściowo tym rodzajem energii jest energia mechaniczna powstała w wyniku wielokrotnego wstrząsania.

Hipoteza leczenia energią leku, nie zaś jego częścią fizyczną, wydaje się być trudna do racjonalnego przyjęcia. Najnowsze badania doktora medycyny alternatywnej, M. Emoto, wydają się jednak rzucać nieco światła na to tajemnicze zagadnienie. Otóż odkrył on, że to, co możemy nazwać energią myśli, wpływa na wygląd wody po jej zamarznięciu. Krople poddane oddziaływaniu uczuć pozytywnych, pod wpływem zamarzania zamieniają się w piękne kryształy. Woda, wobec której kierowane były emocje negatywne, po zamarznięciu przybierała bezkształtną postać. Skoro więc myśli, będące niczym innym, jak wyładowaniami elektrycznymi w neuronach, w jakiś sposób potrafią wpłynąć na fizyczną postać wody po jej zamarznięciu, to fizyczne oddziaływania związane z tworzeniem leku homeopatycznego prawdopodobnie tym bardziej.

Leki homeopatyczne Leczenie homeopatyczne, ogólnie rzecz ujmując, jest w większym stopniu leczeniem siłą życiową zawartą w leku, niż samą substancją. Czy jednak oznacza to, że jest ono mniej wiarygodne? Nie zapominajmy, że prawa fizyki mówią, że energia nigdy nie znika, zmienia tylko swoją postać. Po wielokrotnym rozcieńczaniu i wstrząsaniu produktu homeopaty rzeczywiście więc fizycznie może już tam nie być żadnej substancji, ale jej energia musi tam pozostać. Słynne równanie A. Einsteina E=mc2 oznacza nie mniej, nie więcej, jak to, że energia jest również swego rodzaju materią i vice versa (równoważność masy i energii). Być może cały Wszechświat ma dualną postać - jak promienie słońca, które są jednocześnie energią i materią. Czyż więc możemy lekceważyć drugą stronę tego, co nas otacza tylko dlatego, że w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie dokonać jej fizycznych pomiarów? Na niej właśnie oparte jest działanie homeopatii.

Przyznam szczerze, że niegdyś byłam sceptycznie odniesiona do homeopatii - chyba dlatego, że jej nie rozumiałam i nic o niej nie wiedziałam. Zdarzyło mi się jednak kiedyś zachorować. Lekarka przepisała mi w zasadzie tylko 1 lek. Był to syrop homeopatyczny Stodal. W ciągu kilku dni pomógł mi on uporać się z dokuczliwym kaszlem. Stosowałam w swoim życiu też inne syropy - ziołowe i czysto farmakologiczne. Stodal nie ustępował im w niczym skutecznością i szybkością działania, za to nie miał przykrych skutków ubocznych specyfiku czysto farmakologicznego.

Powyższy tekst jest niewielkim fragmentem jednego z rozdziałów książki Marty Pyrchały-Zarzyckiej "Medycyna naturalna dla każdego" (wydanie wkrótce).


DARMOWY PLIK DO POBRANIA

Poniższy plik możesz bezpłatnie pobrać, drukować oraz rozpowszechniać w formie niezmienionej (prawa autorskie)
Aby pobrać plik, musisz kliknąć w wybrany link. Plik otworzy Ci się podobnie, jak strona internetowa i będziesz mógł go przeczytać i pobrać (aby pobrać trzeba kliknąć strzałkę prowadzącą w dół, która pojawi się na pliku).
Miłego korzystania!

PODSTAWY HOMEOPATII I LECZENIA KROPLAMI BACHA

Do góry


Autor:KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!

Obserwuj nasze konta: