WPROWADZANIE ZASAD REIKI W ŻYCIE – proste metody cz. 3

wdziecznosc

Właśnie dziś bądź wdzięczny

Podstawowym obowiązkiem osoby zajmującej się Reiki jest wprowadzanie w życie zasad Reiki.

Jak już wiesz, służą temu celowi różne metody.

W tym wpisie zapoznasz się z prostym i przyjemnym sposobem na wprowadzanie zasady „Właśnie dziś okazuj wdzięczność”.

Jest to metoda uniwersalna, gdyż także pomaga budować radość życia, optymizm oraz uczy dostrzegać w życiu ciekawe okazje.

Warto się z nią zapoznać i wykonywać codziennie.Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

DLACZEGO WARTO WPROWADZAĆ W ŻYCIE ZASADĘ „WŁAŚNIE DZIŚ BĄDŹ WDZIĘCZNY”

Dlaczego warto być wdzięcznym, umieć odczuwać i okazywać wdzięczność? Jeśli potrafimy być wdzięczni, pokazujemy losowi, że cieszymy się z czegoś, co mamy. Dzięki temu wysyłamy sygnał we Wszechświat, że zasługujemy na kolejne dary oraz że jesteśmy na nie otwarci. Umiejętność odczuwania wdzięczności jest więc kluczowa dla wszystkich osób, które chcę osiągać jakiekolwiek cele.

Ktoś może powiedzieć: „Wszystko ok, ale ja nie mam powodów do wdzięczności. Los niczym mnie nie obdarza. Jestem biedny i nieszczęśliwy”.
Czy rzeczywiście tak jest? Bardzo często jest tak, że tylko nam się wydaje, że niczego nie mamy. Warto wtedy wykonać to ćwiczenie:

Wypisz wszystkie, nawet najmniejsze dobre rzeczy, które Ci się zdarzyły (np uśmiech obcej osoby na ulicy). Kiedy skończysz, ujrzyj, jak wieloma rzeczami obdarza Cię los. Poczuj za to wdzięczność.
Wykonuj potem to ćwiczenie każdego dnia wieczorem spisując wszystkie dobre rzeczy, które Ci tego dnia się zdarzyły. Zastanawiaj się też, czy nie okazałeś wdzięczności za coś dobrego i postanów w następnej takiej sytuacji postąpić inaczej.

Taki zeszyt z pozytywnymi zdarzeniami z Twojego życia to świetne lekarstwo przeciwko chandrze, poczuciu bycia pokrzywdzonym przez los, biednym i nieszczęśliwym. Za każdym razem, kiedy poczujesz się gorzej, możesz sięgnąć do tych pozytywnych zapisków (warto poświęcić na nie osobny zeszyt) i odczytywać je na nowo. Gwarantuję, że humor twój szybko się poprawi.
Ponadto ćwiczenie to pomaga nam zauważać w życiu to, co dobre się zdarza oraz wprowadzać w życie zasadę Reiki „bądź wdzięczny” oraz „właśnie dziś nie martw się”, gdyż rozpędza smutek i buduje optymizm.

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, jak możesz wprowadzać zasady Reiki w życie cz4 – metoda psychotroniczna.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz