WPROWADZANIE ZASAD REIKI W ŻYCIE cz2. Afirmacje

WŁAŚNIE DZIŚ NIE MARTW SIĘ

smutek

Smutek szkodzi płucom, śledzionie i sercu

Jak wiesz, smutek i zamartwianie się negatywnie wpływa nie tylko na twój nastrój, ale i na organizm. Szkodzi na przykład sercu, płucom i śledzionie. Ponadto paraliżuje wszelkie działania.

Bardzo ważne jest, abyś uwalniał się od smutku wprowadzając w życie zasadę „Właśnie dziś nie martw się”.

Jak to zrobić?

Tu poznasz kilka sposobów, które będziesz mógł wykorzystać także do wprowadzania innych zasad.Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

 

BARDZO PROSTY SPOSÓB NA POPRAWĘ NASTROJU

Pamiętaj: ponad 90% naszych zmartwień nie spełnia się. Nie warto więc poddawać się złym myślom, tylko na bieżąco rozwiązywać aktywnie problemy.

A jeśli zły humor cię dopadnie? Jest pewien łatwy i sprawdzony sposób na to, abyś szybko poprawił sobie nastrój. Wystarczy, że…uśmiechniesz się. Badania wykazały, że nawet jeśli tylko pomyślimy o uśmiechu, nasz mózg produkuje związki, które poprawiają humor. Jeszcze silniejsze działanie ma uśmiechnięcie się na jawie.

Ponadto aby poprawić sobie nastrój warto, abyś sięgał po zabawne książki, oglądał komedie i otaczał się optymistami.

Możesz też zastosować inne metody. Jednym z takich sposobów są afirmacje – ale tylko zindywidualizowane. Jak je tworzyć?

JAK TWORZYĆ I STOSOWAĆ AFIRMACJE, ABY DZIAŁAŁY

radość

Uwalniaj się od smutku i buduj radość

Afirmacje to pozytywne zdania, które warto wprowadzić do podświadomości. By były skuteczne, warto jest stworzyć je wyłącznie pod swoje potrzeby. Wymaga to pewnej ilości pracy, ale wysiłek ten się opłaca.

Ważne:

  • Nie stosuj zdań z „nie”. Na przykład złym pomysłem jest afirmowanie „nie boli mnie głowa” – zwracasz wtedy uwagę na słowo o zabarwieniu negatywnym – ból
  • Stosuj afirmacje regularnie – np. 2 razy dziennie – i z pełną wiarą, z całkowitym zaangażowaniem emocjonalnym i zmysłowym. Np. jeśli afirmujesz radość, POCZUJ ją. ZOBACZ siebie w radości. USŁYSZ swój śmiech itp.
  • Jeśli jesteś kinestetykiem, odgrywaj afirmacje, jakbyś był aktorem. Jeśli jesteś słuchowcem, czytaj je na głos lub nagraj i odsłuchuj z pełnym zaangażowaniem emocjonalno-zmysłowym. Wzrokowcy powinni czytać afirmacje

Przygotowanie:

  • Przygotuj 2 zeszyty. W 1 będziesz zapisywać negatywne skojarzenia dotyczące wybranego zdania pozytywnego, w drugim odpowiedzi pozytywne na skojarzenia negatywne
  • Napisz w zeszycie 1 np. „jestem wolny od smutku”
  • Wypisz wszystko, co negatywnego przyjdzie Ci do głowy – np. „nie mogę uwolnić się od smutku. To niemożliwe”
  • Kiedy już skończyć wypisywać WSZYSTKIE negatywne skojarzenia, zacznij wypisywać odpowiedzi pozytywne w kajecie afirmacyjnym. Na każde negatywne zdanie możesz wypisać po kilka zdań w odpowiedzi. Ważne słowa to: „uwalniam się”, „zasługuję”, „pozwalam sobie na”, „potrafię”, „cieszę się z”, „jestem dumny, że”, „jestem wdzięczny, że”. Np. mogą to być: „Uwalniam się od smutku. Zasługuję na to, by odczuwać radość. Pozwalam sobie na bycie pełną radości i optymizmu osobą”
  • Kiedy już wypiszesz wszystkie pozytywne zdania, stają się one Twoim dekretem afirmacyjnym. Pracuj nad nim codziennie, a wprowadzisz zasadę w życie

Podobnie możesz ćwiczyć wprowadzając inne zasady w życie.

Ponadto warto, abyś skorzystał z darmowego kursu „Przeciw depresji”. Informacje o nim znajdziesz tu:

http://astrosalus.pl/antydepresja-kurs.html

 

Interesuje cię temat tworzenia skutecznych afirmacji do rozwoju i osiągania celów? Zapraszam na profesjonalne i bogate w treści oraz ćwiczenia kursu wizualizacji w teorii i praktyce:

http://astrosalus.pl/wizualizacje-kurs-online.html

Kursy są dostępne w wersji osobistej i przez platformę e-learning (te drugie są znacznie bogatsze, bo nie mają ograniczeń czasowych typowych dla szkoleń osobistych).

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, jak możesz wprowadzać zasady Reiki w życie cz3.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz