WPROWADZANIE ZASAD REIKI W ŻYCIE cz.4. Metoda psychotroniczna

szacunek

Właśnie dziś okazuj szacunek

Większość ludzi nie szanuje siebie. Nie jesteśmy uczeni szacunku do siebie.

Brak szacunku do siebie powoduje, że nie jesteśmy asertywni. Pozwalamy siebie wykorzystywać, nie spełniamy swoich marzeń i mamy niskie poczucie własnej wartości.

Warto rozwijać uczucie szacunku, aby to zmienić poprzez wprowadzenie zasady „Właśnie dziś szanuj” w życie.

Jak to zrobić?Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

BUDOWANIE SZACUNKU I MIŁOŚCI DO SIEBIE

Szacunek należy zacząć od siebie. Tylko wówczas jesteśmy w stanie prawdziwie szanować inne osoby.

Możesz zacząć uczyć się szacunku do siebie stosując poznane wcześniej metody, np. wizualizację:

Wizualizacja szacunku

Zrelaksuj się. Przypomnij sobie, jaki kiedyś czułeś szacunek do znanej ci osoby. Przywołaj w sobie to uczucie i pozwól mu rozlać się po całym twoim ciele.

Pomyśl o sobie. Wywołaj w sobie znane ci uczucie szacunku. Zobacz siebie w swoim umyśle tak, jakbyś stał przed samym sobą. Poczuj do siebie szacunek. Zachowuj się wobec siebie z szacunkiem. Poczuj, że jest to przyjemne i właściwe.

Możesz także skorzystać z kursów asertywności lub z metody psychotronicznej Evelyn Monahan.

 

METODA PSYCHOTRONICZNA

Evelyn M. Monahan w wieku 22 lat uległa ciężkiemu wypadkowi. W jego efekcie straciła wzrok, miała sparaliżowane prawe ramię i 12-24 razy na dobę męczyły ją ataki epilepsji. Tak ciężkie kalectwo stało się przyczyną jej bardzo złego nastroju.

Po 9 latach nieszczęśliwego i pełnego bólu życia Monahan postanowiła zmienić swój stan zdrowia i samopoczucia. Zaczęła sobie przypominać przypadki wszystkich poznanych wcześniej cudownych uzdrowień oraz metod, które się do nich przyczyniły. Z okruchów pamięci i własnych pomysłów powstała specyficzna metoda, którą Evelyn zaczęła regularnie 3 razy dziennie praktykować wraz ze swymi przyjaciółmi.

W wyniku tych ćwiczeń Monahan po 10 dniach odzyskała wzrok. W tym samym czasie ustały ataki padaczki.

Tydzień po tym cudzie odzyskała sprawność wcześniej sparaliżowanego ramienia. Uszczęśliwiona postanowiła przekazać swoją metodę światu.

Okazało się, że metoda psychotroniczna pomaga nie tylko w przypadku problemów zdrowotnych, ale i emocjonalnych oraz w realizacji celów.

METODA PSYCHOTRONICZNA – wstęp do techniki

Zanim zaczniesz wykonywanie ćwiczenia, zastanów się najpierw, dlaczego chcesz wzmocnić szacunek do siebie. Jakie da korzyści?

Technika metody psychotronicznej składa się z trzech części:
1. przygotowania,
2. odwołania się do swojej Nadświadomości,
3. zakończenia.

Przygotowanie i zakończenie polegają na wprowadzaniu się w stan głębokiego relaksu ciała i umysłu oraz na wykonywaniu ćwiczeń oddechowych. Mogą to być po prostu głębokie i powolne wdechy i wydechy. Podczas oddychania wizualizujemy, że układ nerwowy napełnia się fioletową energią.

Na etapie wstępu do ćwiczenia warto też wywoływać w sobie uczucie mocy i zwiększania się poziomu energii życiowej.

Środkowa część polega na wyobrażaniu sobie pożądanego stanu związanego z np. z szacunkiem do siebie. Wizualizować należy z pełnym zaangażowaniem emocjonalnym i zmysłowym.

Ponadto w części tej znajduje się również pełne mocy i zdecydowania odwołanie do Nadświadomości – rozkaz wykreowania wyobrażanego stanu. Po nim należy wypełnić się uczuciem pewności, że stan ten już stał się rzeczywistością.

Technikę tę najlepiej jest stosować 3 razy dziennie w mniej więcej równych odstępach czasu – na przykład co 8 godzin. Wtedy jest najskuteczniejsza. Stosowanie jej raz dziennie lub dwa razy dziennie przyniesie efekty w późniejszym terminie, niż używanie jej 3 razy dziennie.

 

Interesuje cię temat zastosowania metody psychotronicznej do rozwoju i osiągania celów? Zapraszam też na kurs metody psychotronicznej w teorii i praktyce:

http://astrosalus.pl/metoda-psychotroniczna-kurs-online.html

Możesz też popracować nad asertywnością i zwiększyć pewność siebie oraz poczucie własnej wartości dzięki kursowi „Asertywność i poczucie własnej wartości w teorii i praktyce”:

http://astrosalus.pl/asertywnosc-kurs-online.html

Kursy są dostępne w wersji osobistej i przez platformę e-learning (bez wychodzenia z domu).

 

W kolejnym wpisie poznasz kolejne metody na wprowadzanie zasad Reiki w życie.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz