SENS ZASAD REIKI – WŁAŚNIE DZIŚ NIE ZŁOŚĆ SIĘ

zasady reiki

„Właśnie dziś nie złość się”. Złość szkodzi sercu i wątrobie

Złość jest wszechobecna.

Czekamy w korku – złościmy się.

Zgubiliśmy coś – złościmy się.

Coś nie dzieje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami – złościmy się.

Żyjemy w czasach złości.

Jesteśmy pokoleniem pełnym złości.

Jednak jedna z zasad Reiki mówi: „Właśnie dziś nie złość się”. Ale jak opanować złość i dlaczego warto to zrobić?Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

Złość niszczy nasze samopoczucie. Nerwowość może skutecznie popsuć dzień. Jeśli w relacjach z innymi ludźmi jest dużo złości, nie wyglądają one najlepiej. Mogą się nawet zakończyć. Złość jest jednym ze „zjadających towarzyszy” według Huny. Odbiera energię do działania i zdrowienia.

JAK ZŁOŚĆ WPŁYWA NA ZDROWIE

Niebagatelny wpływ ma złość także na organizm. Według medycyny chińskiej złość szkodzi wątrobie. A więc jeśli z twoich uzdrowicielskich usług korzysta osoba, która ma chorobę wątroby (a zwłaszcza cierpi na stan zapalny tego narządu), to uświadom jej, że jej stan mógł być wywołany przez złość. Jest też on przez tę emocję pogarszany. Tak więc warto uwolnić się od złości – na przykład poprzez regularne stosowanie technik relaksu.

Złość według Japończyków szkodzi sercu. Konkretnie może wywoływać zawał mięśnia sercowego.

Jeśli dbasz o czakry, również powinieneś uwalniać się od złości, bo złość szkodzi czakrze splotu słonecznego i serca.

A co na temat wpływu złości na organizm mówi medycyna akademicka?

W medycynie tej jest nauka zwana psychoneuroimmunologią (PNI). PNI to nauka medyczna, która mówi o wpływie zjawisk psychicznych – emocji, myśli, wyobrażeń, oczekiwań, stresu, relaksu – na organizm. Udowodniono, że taki wpływ odbywa się już na poziomie komórkowym!

Stwierdzono, że złość rzeczywiście może predysponować do wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Osobowość, u której dominuje złość, to tak zwana osobowość typu A. Ludzie z tym typem osobowości częściej mają nadciśnienie, zawały, wrzody żołądka i inne choroby.

Tak więc głęboki jest sens zasady „właśnie dziś nie złość się”. Pomaga zdrowiej żyć – i to zarówno, jeśli chodzi o normalne, codzienne życie, jak i organizm.

 

Powyższy tekst jest fragmentem mojego kursu Reiki

W kolejnym wpisie poznasz sens zasady „Właśnie dziś nie martw się”.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

 

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz