JAK WYBRAĆ DOBREGO NAUCZYCIELA REIKI – opinie kursantów cz. 2

reiki

Jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki

Wiele osób zainteresowanych kursem terapii Reiki zmaga się z tym pytaniem: jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki?

Tu uczniowie piszą, jaki według nich powinien być nauczyciel terapii Reiki.

Być może ich opinie pomogą ci w wyborze najlepszego dla Ciebie nauczyciela Reiki.

Tu część druga artykułu.

Ze względu na ochronę danych osobowych, występują tylko inicjały kursantów.

JAKI POWINIEN BYĆ DOBRY NAUCZYCIEL TERAPII REIKI wg uczniów – cz. 2

Według mnie takie nauczyciel przede wszystkim powinien lubić ludzi oraz lubić nauczać. Nie każdy nadaje się do przekazywania wiedzy – nawet po 3 stopniu. Taki nauczyciel powinien być otwarty i tolerancyjny. Powinien umieć szczerze wyrażać własne poglądy zachowując jednocześnie miejsce na odrębność ucznia. Nauczyciel sam jest człowiekiem i nie posiadł wiedzy objawionej. Jeśli mu się wydaje że posiadł, to tym gorzej dla niego 🙂 Zarozumiałość, robienie z siebie osoby wszystkowiedzącej czy guru i wieczne krytykowanie innych nauczycieli to cechy zdecydowanie nieodpowiednie do tej funkcji. J. M.

Powinien być kompetentny,  miły, jest dostępny po kursie – żeby wyjaśnić, bądż uzupełnić wiedzę kursanta o potrzebne info, powinien do kursanta podejść z szacunkiem. K. P.

kompetentny, mily ,otwarty na współpracę. A. K.

Według mnie nauczyciel Reiki jak i każdy inny powinien być kompetentny w tym co robi, szczery, a jednocześnie lekcje powinny być prowadzone w atmosferze życzliwości. Jeśli nauczyciel jest np. opryskliwy, a na lekcjach jest duża presja materiał jest gorzej przyswajany, to moje zdanie. Pozdrawiam  E. W

Powinien posiadać wiedzę i doświadczenie. Powinien być dobrym człowiekiem, ponieważ przekazuje wiedzę o dobrej energii. Na pewno nie może być egoistą i materialistą. K. O.

Przede wszystkim powinien byc osoba godna zaufania, uczciwą, pozbawiona pazerności. Powinien posiadać głęboką wiedzę o człowieku i społeczeństwie. Powinien umiec przekazywać wiedzę innym i sam stale pogłębiać swoje umiejętności i wiedzę.  Powinien kierować sie wysokimi wartościami w życiu i w pracy i umieć przekazywać te wartości innym. Wśród tych wartości powinny być między innymi miłość i szacunek wobec innych oraz wrażliwość na problemy i potrzeby innych.  W. K.

Nauczyciel Reiki powinien być przede wszystkim osoba uczciwą i dobrą. Powinien równo traktować uczniów. Umiejetnie przekazać swoją wiedzę. Dołozyć wszelkich niezbędnych starań by jego adepci odnieśli wszelkie możliwe korzyści z kursów i inicjacji.  A. B.

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

www.kosmetyka-fitness.pl

www.magia-zycia.com.pl

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz