SKĄD SIĘ WZIĘŁY ZASADY REIKI. Dlaczego zasady Reiki są ważne

Mikao Usui i zasady Reiki

Ważne jest, aby rozumieć sens zasad Reiki

Kiedy Mikao Usui zrozumiał, że ma moc uzdrawiania za pomocą energii Reiki, chciał z tym darem zrobić coś, co według niego było dobre – postanowił uzdrawiać osoby z dzielnicy bezdomnych.

Wówczas w Japonii bezdomnymi zostawały osoby, które straciły pracę w wyniku choroby, która powodowała niezdolność do wykonywania obowiązków zawodowych.

Mikao Usui stwierdził więc, że kiedy uzdrowi te osoby, czyli usunie przyczynę ich bezdomności i nędzy, one powrócą do pracy lub zyskają nową, założą rodziny i będą zadowolonymi członkami społeczeństwa. Niestety, bardzo się pomylił.Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

UZDRAWIANIE BEZ WYMAGAŃ OKAZAŁO SIĘ BŁĘDEM

W pewnym momencie Mikao Usui zauważył, że wracają do niego ludzie, którzy zostali uzdrowieni i o których wiedział, że powrócili na łono społeczeństwa – dostali pracę i założyli rodzinę.

Mikao Usui bardzo zaniepokoił się tym zjawiskiem i zaczął pytać delikwentów, o to co się stało? Dlaczego znowu żyją na ulicy?

Odpowiedzi, które słyszał zmartwiły o i zaniepokoiły: „Tak, uzdrowiłeś mnie. Dostałem pracę. Założyłem rodzinę. Jednak w pewnym momencie uświadomiłem sobie, że łatwiej mi się żyło na ulicy. Nie musiałem tam chodzić do pracy, słuchać żony ani zajmować się dziećmi. A jeśli zachorowałem, ty przyjmowałeś mnie o każdej porze dnia i nocy, i to zupełnie za darmo”.

MIKAO USUI WDRAŻA ZASADY DO REIKI

Słysząc takie wyjaśnienia Mikao Usui zrozumiał, że popełnił błąd uzdrawiając zupełnie za darmo. Nie wymagał bowiem niczego w zamian, przez co bezdomni uznawali to świadomie lub podświadomie za bezwartościowe, nie szanowali tego daru, którym ich on obdarzał.

Nie wymagał także niczego od nich wobec nich samych – pozwalał im zrzucać odpowiedzialność za ich zdrowie i życie na samego siebie. Postanowił więc od tej pory wdrożyć do Reiki zasady cesarza Mei Jin, zwane dziś zasadami Reiki:

„Właśnie dziś nie złość się”,

„Właśnie dziś nie martw się”,

„Właśnie dziś szanuj” (niegdyś to było: „szanuj przodków i ludzi starszych”, dziś mówimy po prostu: „szanuj siebie i innych”),

„Właśnie dziś pracuj wytrwale”,

„Właśnie dziś bądź wdzięczny”.

Zaczął także wprowadzać zasadę wymiany energii, która polegała na wzajemności – on uzdrawiał, dostawał coś w zamian. Zasada wymiany energii nie była zasadą cesarza Mei Jin.

Od tamtej pory Mikao Usui wymagał od swoich podopiecznych stosowania się do zasad. Ten, kto nie chciał ich uszanować, nie mógł liczyć na zabiegi.

 

Powyższy tekst jest fragmentem mojego kursu Reiki

W kolejnym wpisie poznasz sens zasady „Właśnie dziś nie złość się”.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz