JAK WYGLĄDAJĄ KURSY PIERWSZEGO STOPNIA REIKI. Różnice w programach

reiki energiaProgramy kursów Reiki są różne u rozmaitych nauczycieli. Każdy nauczyciel kieruje się swoją wiedzą, doświadczeniem i preferencjami oraz uczy najlepiej, jak potrafi.

Z powodu wielu różnic w sposobie i treści nauczania, przed wybraniem nauczyciela powinieneś sprawdzić, czego się u niego nauczysz. Dzięki temu możesz uniknąć przykrych niespodzianek i rozczarowań i osiągniesz swoje cele.

Jakie mogą być programy nauczania pierwszego stopnia Reiki u rozmaitych nauczycieli? Jakie są różnice w programach?

CZEGO MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ NA PIERWSZYM STOPNIU REIKI

Ja z praktyki na swoich kursach pierwszego stopnia Reiki np. uczę oczyszczania z negatywnych energii i energetyzowania jedzenia, napojów, rzeczy (w tym kryształów), pomieszczeń – oraz korzyści płynących z tych działań. Ponadto uczę w teorii i praktyce, jak oddziaływać na rośliny i zwierzęta. Oczywiście, uczeń poznaje także metody wykonywania zabiegu ogólnego na sobie, jak i na innej osobie. Poza tym poznaje też wiele zabiegów dodatkowych, w tym rzadko nauczanych.

Wydaje się, że to wiele, jak na początek, może nawet zbyt wiele. Jednak robię tak dlatego, że traktuję pierwszy stopień, jak fundament, a fundament w moim przekonaniu musi być solidny. Ponadto okazuje się, że mimo obfitego programu, moi uczniowie radzą sobie świetnie – rozumieją temat i znają wiele ćwiczeń, które potem z zapałem wykonują w swoich domach. Okazuje się więc, że mimo dużych wymagań, które stawiam swoim uczniom już na początku, mój program po prostu zdaje egzamin.

Niestety niewielu jest nauczycieli, którzy uczą powyższych technik na pierwszym, czy nawet na dalszych stopniach. Moi kursanci, którzy byli u kogoś innego na pierwszym stopniu, a do mnie przyszli na drugi, bądź nawet dopiero na trzeci donoszą, że zwykle wielu nauczycieli uczy zaledwie ogólnego zabiegu na kimś plus ewentualnie ogólnego zabiegu na sobie. Jeśli więc chcesz wiedzieć w teorii i praktyce, jak i po co wykonywać np. oczyszczanie z negatywnych energii i energetyzowanie jedzenia, picia, rzeczy, pomieszczeń, chcesz wiedzieć, jak oddziaływać na rośliny i jak pomagać zwierząt oraz chcesz poznać dodatkowe zabiegi na sobie i innych, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie nauczyciel uczy takich technik.

Jeśli chodzi o teorię, uczę m.in. diagnostyki i dobierania zabiegów do choroby, zasad BHP, sensu zasad Reiki, wiedzy o systemie energetycznym – aurze, czakrach i meridianach. Ponadto uczniowie u mnie dowiadują się, jak zrozumieć, co nasila chorobę i jak doradzać osobom chorym.

Tymczasem uczniowie, którzy nie byli u mnie na pierwszym stopniu często skarżą się, że nie poznali nawet zasad BHP (mam nadzieję, że to nie są częste przypadki). Za to dużo dowiedzieli się np. na temat historii Reiki (ja ten temat ujmuję akurat w zaledwie kilku zdaniach; przyznam, że nie poświęcam mu zbyt wiele czasu woląc wyjaśnić, jak funkcjonuje system energetyczny oraz jak diagnozować i dobierać zabieg).

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, co to są inicjacje i ile może trwać kurs pierwszego stopnia terapii Reiki.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz