INICJACJE I CZAS TRWANIA KURSU PIERWSZEGO STOPNIA REIKI

znak reikiNa kursach Reiki nie tylko zapoznajesz się z wiedzą i uczysz się wykonywać zabiegi, ale i odbywasz inicjacje.

Podczas kursu pierwszego stopnia Reiki w systemie tradycyjnym otrzymasz 4 inicjacje.

Uwaga: niektórzy nauczyciele robią zaledwie jedną lub tylko dwie inicjacje – sprawdź ile robi wybrany przez Ciebie nauczyciel!

Inicjacja to specjalny zabieg energetyczny, który  powoduje oczyszczenie i poszerzenie centrów energetycznych (czakramów) i kanałów energetycznych (meridianów). Dzięki temu działaniu możemy przesyłać zwiększoną ilość energii.

JAK DŁUGO MOŻE TRWAĆ KURS PIERWSZEGO STOPNIA REIKI

Pierwszy stopień Reiki trwa zwykle od 8-12 godzin. Może odbyć się w jednym dniu poprzez jedną, długą sesję, lub zostać podzielony na 2 dni i sesje trwające po kilka godzin. Im więcej osób uczestniczy w kursie pierwszego stopnia Reiki, tym dłużej trwa szkolenie.

Uwaga: Sprawdź, czego nauczysz się w tym czasie – niektórzy nauczyciele np. przez kilka godzin mówią o historii Reiki, podczas gdy Ciebie może nie interesować temat dat i miejsc, a np. diagnostyka i dobieranie zabiegów oraz zasady BHP.

Niektórzy nauczyciele robią jednogodzinne kursy Reiki. Podczas takiego kursu adept jest tylko inicjowany i ewentualnie na szybko pokazuje mu się zabieg wykonywany na innej osobie. Uczeń sam może przemyśleć sprawę takiego typu kursu i stwierdzić, czy jest on dla niego wartościowy i ile go nauczy.

Odbycie kursu pierwszego stopnia Reiki niewątpliwie stanowi nowy rozdział w życiu człowieka. Regularna praktyka Reiki nie tylko umożliwia poprawę zdrowia swojego i innych, ale i inicjuje często proces korzystnej zmiany osobowości i życia na lepsze. Sprawia, że życie staje się pełniejsze.

Osoba, która ukończyła pierwszy stopień Reiki może po upływie czasu oczyszczania skorzystać z kolejnego szkolenia Reiki – drugiego stopnia. Minimalny czas oczyszczania wynosi trzy tygodnie. A więc nie można skorzystać z kolejnego kursu wcześniej, niż po trzech tygodniach od pierwszego stopnia Reiki. Czas ten oczywiście może być dłuższy – jest kwestią indywidualną.

Uwaga: uczestnictwo w drugim stopniu Reiki jest twoim wyborem, a nie obowiązkiem. Ponadto nie jesteś zobowiązany korzystać z kursu drugiego stopnia Reiki u nauczyciela, u którego poznawałeś tajniki pierwszego stopnia. Wybór nauczyciela zawsze należy tylko do Ciebie.

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, co możesz zdziałać dzięki kursowi pierwszego stopnia terapii Reiki.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz