CZY REIKI TO SEKTA. STANOWISKO ARCYBISKUPA PYLAKA WOBEC BIOTERAPII

Na wielu stronach ortodoksyjnie katolickich twierdzi się, że Reiki jest religią lub sektą.

Czy tak jest na pewno?

Religia ma pewne stałe atrybuty. Są to na przykład:

  • wyznawanie specyficznego dla niej boga/bogów,
  • corocznie powtarzające się rytuały religijne zwane świętami,
  • mentalne uciekanie się pod opiekę ludzi już nieżyjących zwanych świętymi.

Sekta zaś słownikowo to odłam większej religii.

Jak widać, Reiki nie ma żadnych atrybutów religii. To po prostu sztuka naturalnego przywracania zdrowia. Nazywanie terapii Reiki religią lub sektą ma podobny sens, jak nazywanie systemem religijnym medycyny akademickiej, która także z definicji ma służyć zdrowiu. A co sądzą na ten temat księża i zakonnice?Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

DWOJAKIE STANOWISKO KOŚCIOŁA WOBEC LECZENIA NATURALNEGO

Mariusza Bugaj

Mariusza Bugaj – jeden z pierwszych nauczycieli Reiki w Polsce

Stanowisko kościoła katolickiego wobec bioenergoterapii i innych technik naturalnego leczenia jest dwojakie.

Z jednej strony niektórzy księża mocno piętnują metody na czerpanie zdrowia z natury. Uważają oni na przykład, że skuteczność stosowania ziołolecznictwa jest spowodowana działaniem diabelskich mocy i należy go unikać.

Charakterystyczne jest, że żaden ksiądz, który krytykuje bioenergoterapię czy na przykład metodę Silvy nigdy nie odbył żadnych szkoleń uczących tych metod ani nawet nie przeczytał na ten temat jakiejkolwiek książki. Nie jest dla niego argumentem też, że Jezus uzdrawiał i nakazał to samo robić swoim uczniom. Nie interesuje go także, że papież Jan Paweł II również zajmował się uzdrawianiem i błogosławił w oficjalnym piśmie działalność zakonnicy, siostry Mariuszy Bugaj, która nauczała Reiki.

Treść tego pisma brzmi: „Ojciec Święty Jan Paweł II udziela całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa S. Mariuszy Jadwidze Bugaj wzywając obfitości łask Bożych”.

Ortodoksyjni księża ignorują też fakt, że różnego rodzaju zakonnicy produkują roślinne leki.

Z drugiej zaś strony wielu zakonników samodzielnie pomaga swoim parafianom uleczyć się z różnych chorób za pomocą bioenergoterapii i innych form naturoterapii. Na przykład jeden z uczniów ojca Pio uzdrawia poprzez nakładanie rąk, które bardzo przypomina zabieg Reiki.

ARCYBISKUP BOLESŁAW PYLAK O BIOTERAPII I RADIESTEZJI

Arcybiskup Bolesław Pylak

Arcybiskup Bolesław Pylak jest przychylny medycynie naturalnej

Są księża, i to na wysokich pozycjach, którzy mają odwagę pozytywnie wypowiadać się na temat bioenergoterapii, radiestezji i innych naturalnych form przywracania zdrowia. Jednym z nich jest arcybiskup Bolesław Pylak, który oprócz teologii, zajmuje się także radiestezją.

Bolesław Pylak, emerytowany arcybiskup archidiecezji lubelskiej powoławszy się na słowa zmarłego kilka lat temu papieża polskiego, Jana Pawła II powiedział, co następuje:

„Stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że katolicy mogą korzystać z pomocy radiestetów i bioenergoterapeutów. W tym wypadku wykorzystujemy naturalne siły natury, dane przez Stwórcę dla naszego dobra, zgodnie z nakazem „czyńcie sobie ziemię poddaną”.

Uważa on nawet, że grzechem zaniedbania jest nie korzystanie w razie potrzeby z daru Bożego, jakim jest według niego bioenergoterapia, radiestezja i inne dziedziny medycyny naturalnej i nie tylko.

„Niekorzystanie z tego daru Bożego byłoby obrazą dobrego Stwórcy. Niepomaganie innym ludziom byłoby grzechem zaniedbania”.

A tak odpowiada arcybiskup na przypisywanie pozytywnych skutków bioenergoterapii autosugestii:

„Tłumaczenie skutków bioterapii jako owoców działania autosugestii, jest niesłuszne, gdyż bioterapeuci pomagają również dzieciom, ludziom nieświadomym i zwierzętom”.

Bolesław Pylak odnosi się także do stwierdzeń, jakoby uzdrawianie energią było spowodowane działaniami złego ducha:

„Przypisywanie skutków ich [bioterapeutów – przyp. autora] działania  złemu duchowi jest nonsensem”.

ksiadz uzdrawia

Wielu księży stosuje bioenergoterapię

Powyższy tekst jest fragmentem prowadzonych przeze mnie kursów terapii Reiki.

W kolejnym wpisie dowiesz się, kto może się uczyć terapii Reiki (cz. 1) i czy aby nauczyć się Reiki trzeba być wyjątkowo uzdolnionym.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz