KTO MOŻE UCZYĆ SIĘ REIKI. Czy trzeba być uzdolnionym, aby nauczyć się Reiki

energia reiki

Każdy może nauczyć się terapii Reiki

Wielu ludzi tkwi w przekonaniu, że tylko wybrani mogą dostąpić możliwości posługiwania się energią Reiki i stosować terapię Reiki. Wielu myśli, że trzeba być kimś wyjątkowym, by móc w ten sposób uzdrawiać innych oraz że należy podjąć wówczas jakiś specyficzny tryb życia – na przykład spędzać całe dnie na medytowaniu, wyrzec się pieniędzy, spożywania pokarmów zwierzęcych i związków z innymi ludźmi. Sporo osób sądzi, że trzeba uczyć się całymi latami, by zostać bioenergoterapeutą. Prawda jednak wygląda inaczej.

Reiki to moc dostępna dla każdego. Nieważne, czy jesteś kobietą, mężczyzną, starszym człowiekiem czy młodszym. Nieważne, do jakiej religii, czy rasy należysz, na jakim stanowisku pracujesz, ani gdzie i jak żyjesz. W świecie Reiki panuje prawdziwa demokracja. Tu wszyscy ludzie są rzeczywiście równi. Każdy ma takie samo prawo i podobne możliwości do posługiwania się tą dobroczynną energią – również ludzie chorzy. Dlatego właśnie idea Reiki jest tak wspaniała – nie wyróżnia nikogo.

Z nauki zabiegów Reiki mogą też korzystać osoby cierpiące na dowolną dolegliwość. Nie musisz być osobą zdrową, aby uczyć się Reiki i korzystać z dobrodziejstw tej energii.

CZY ABY DOSTĄPIĆ KURSU REIKI NALEŻY BYĆ WYJĄTKOWO UZDOLNIONYM

e=mc2

Energia jest równoważna materii. Wszystko jest energią

Osoby, którym mówię, że nie potrzeba być „wyjątkowym” ani specjalnie uzdolnionym, by móc nauczyć się posługiwania się energią Reiki, zwykle przyjmują tę prawdę z niedowierzaniem. Według nich tylko jednostki mogą mieć zdolność uzdrawiania. Takie myślenie jest błędem.

Dlaczego?

Nie ma żadnych obiektywnych podstaw do dawania mu wiary. Pomyśl. Jesteś energią. Słynne równanie Alberta Einsteina E=mc2 oznacza, że m – czyli masa – jest jednocześnie E, czyli energią.

Masz system energetyczny. Znaczy to, są w Twoim ciele kanały, którymi płynie energia, podobnie, jak krew w żyłach i tętnicach. Takie kanały nazywamy meridianami. Masz centra energetyczne, które pobierają, przetwarzają i usuwają zużytą energię. To tak zwane czakry. Wokół Ciebie roztacza się feeria barw Twoich ciał energetycznych, które tworzą Twoją aurę, czyli biopole. Można ją sfotografować specjalnym aparatem.

Masz wreszcie duszę, która odróżnia Ciebie od kamienia leżącego przy drodze.

W Twoim otoczeniu są rozmaite energie. Żyjesz w nich, one są w Tobie i wokół Ciebie. Świat materii i energii wzajemnie się przenikają. Jeden nie istnieje bez drugiego. Dlaczego więc sądzisz, że to, co dane jest Ci od urodzenia, jest dla Ciebie niedostępne i musi pozostać nieodgadnione i niepojęte? Reiki to po prostu kolejna forma energii, która Cię otacza. Forma wyjątkowa, ale i naturalna oraz powszechna.

To prawda, że uczono Cię sznurowania butów, pierwiastków i sztuki poprawnego pisania. Znasz stolicę Meksyku i wiesz, jak wygląda pantofelek.

Zapomniano Cię jednak poinformować o istniejącej wewnątrz Ciebie i będącej wokół energii. Ale to nie znaczy, że nie jesteś w stanie nauczyć się nią posługiwać. Możesz się tego nauczyć tak samo, jak stosowania zasad ortografii. Trzeba na to tylko trochę czasu, wiadomości, praktyki i dobrego nauczyciela.

Ponadto, jeśli by tylko uzdolnione osoby mogły pojąć sztukę uzdrawiania, to po co organizowano by powszechnie kursy Reiki, uzdrawiania pranicznego i tradycyjnej bioenergoterapii? Jaki byłby w tym sens? Żaden.

I z drugiej strony: jeśli tylko niektóre osoby mogły uzdrawiać, to po co w ogóle by prowadzono szkolenia w tym zakresie? Przecież tacy ludzie ich teoretycznie nie potrzebują.

Przyswój sobie tę prawdę: jesteś energią i możesz nauczyć się nią posługiwać – również w celu uzdrawiania siebie i innych.

 

Kolejny wpis: „Kto może uczyć się Reiki cz2. Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z kursów i zabiegów Reiki.”

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz