ZASADY REIKI. SENS ZASADY WŁAŚNIE DZIŚ PRACUJ WYTRWALE

zasady reiki

„Właśnie dziś pracuj wytrwale”. Wytrwałość pomaga osiągać cele

Wytrwałość – to taka trudna do wdrożenia cecha.

Tak wielu ludzi cierpi na przypadłość zwaną „słomianym zapałem”. Ciężko im utrzymać entuzjazm by wytrwać do zakończenia jakiejś sprawy.

Zaczynają i nie kończą. Brak im wytrwałości.

Jakie konsekwencje ma brak wytrwałości? Co przynosi trening wytrwałości i jak wyćwiczyć wytrwałość?

PROBLEMY Z WYTRWAŁOŚCIĄ I ICH KONSEKWENCJE

Kiedy nie jesteś wytrwały, nie osiągasz niczego, bo żadnej sprawy nie potrafisz doprowadzić do szczęśliwego końca. Kiedy znowu nie udaje ci się czegoś zrealizować, czujesz frustrację. Jesteś zły na siebie. Twoje poczucie własnej wartości i pewność siebie, twój szacunek do siebie znika. To wszystko staje się przyczyną coraz większego zniechęcenia. Ono z kolei potrafi zablokować nasze kolejne wysiłki, ponieważ wiara w siebie zostaje zniszczona.

TRENUJ WYTRWAŁOŚĆ

Jest tylko jeden sposób, by wyrwać się z tego zaklętego kręgu. Uświadom sobie, że „bez pracy nie ma kołaczy”. Nie działasz, nie kończysz, to nie osiągasz. Nie masz. Nie realizujesz.

Zacznij działać. Masz jakieś zadanie, do którego zbyt długo się zabierałeś i nadal go nie wykonałeś? Np. posprzątać biurko. Wysłać maila. Dokończyć sweter na drutach. Zrób to teraz. Od początku/środka do samego końca. Zobacz, jak niewiele czasu ci to zajmie, a w końcu zniknie to z twojej listy zaległości.

Postanów sobie, że od dziś kończysz wszystko, co zacząłeś. Będziesz pracować wytrwale. I dotrzymaj danego sobie słowa. Zostaniesz nagrodzony poczuciem dumy i satysfakcji z wykonanego zdania oraz efektami swojej pracy.

Powodzenia!

 

Powyższy tekst jest fragmentem mojego kursu terapii Reiki.

W kolejnym wpisie poznasz sens zasady „Właśnie dziś okazuj wdzięczność”.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz