TRZECI STOPIEŃ REIKI – JAKIE DAJE MOŻLIWOŚCI I PRAWA

ideogramy reikiTrzecie szkolenie daje tytuł mistrza nauczyciela  i prawo do inicjowania oraz nauczania Reiki.

Funkcja nauczyciela daje możliwość nauczania terapii Reiki. To wspaniała możliwość – dawać innym możność posługiwania się energią Reiki dla dobra ich i innych istot.

Na bycie nauczycielem Reiki należy być wewnętrznie gotowym.

Istnieją osoby, które rozdzielają trzeci stopień Reiki na dwa podstopnie:

  • mistrzowski,
  • nauczycielski.

Ja tego nie robię – postępując zgodnie z duchem tradycyjnego Reiki.

Warto wiedzieć, że dawniej nie było nawet funkcji mistrza w Reiki. „Mistrz” to wynalazek Zachodu. Jest on jednak u nas akceptowalny, gdyż tu w różnych zawodach najpierw jest się czeladnikiem, a potem można zdobywać kwalifikacje mistrzowskie. Nie ma w tradycyjnym systemie tytułu wielkiego mistrza.

CZEGO UCZY TRZECI STOPIEŃ REIKI

Na szkoleniu trzecim oprócz pogłębienia przepływu energii, nauczysz się, jak inicjować innych tak, by i oni mogli cieszyć się z tej dobroczynnej mocy, jak pisać skrypty do Reiki i jak właściwie uczyć tej metody. Poznajesz też symbol mistrzowski.

Ponadto ja dodatkowo uczę teorii i praktyki metodyki nauczania. Dzięki temu dowiadujesz się, z jakimi sytuacjami możesz spotkać się na kursach oraz jak na nie reagować.

Ponadto też podaję informacje teoretyczne i praktyczne z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, gdyż wielu kursantów po trzecim stopniu chce założyć firmę, aby działać zgodnie z obowiązującym prawem.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z TRZECIEGO STOPNIA REIKI

Na ten stopień mogą się decydować osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę i rozwój oraz poszerzyć możliwości. Nie ma wymagania, aby po tym stopniu nauczać Reiki.

O ile obecność na pierwszym lub drugim stopniu jest często dyktowana potrzebą uzdrowienia siebie lub innych, o tyle warto, by na kursie trzeciego stopnia pojawiały się osoby z potrzeby serca, z wewnętrznej potrzeby nauczania tej cudownej metody innych. Tylko Ty jesteś w stanie rozpoznać u siebie tę potrzebę.

Nauczyciel to bardzo ważna funkcja. Od tego, jak on poprowadzi uczniów zależy nie tylko ich przygotowanie oraz stosunek do Reiki, ale i opinie laików na temat tej formy uzdrawiania. Dlatego powinno się odpowiedzialnie podchodzić do kwestii kursu trzeciego stopnia Reiki.

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, jak wybrać dobrego nauczyciela terapii Reiki.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz