REIKI NA ŚWIECIE. PODEJŚCIE RÓŻNYCH KRAJÓW DO TERAPII REIKI

świat

Terapia Reiki w wielu krajach świata jest zjawiskiem normalnym

Z informacji moich kursantów, którzy żyją zagranicą, wynika, że kraje takie, jak:

  • USA
  • Niemcy,
  • Wielka Brytania,
  • Irlandia,
  • Holandia,
  • Szwajcaria,
  • Hiszpania,
  • Japonia

są przyjazne medycynie naturalnej i idei Reiki.

REIKI W RÓŻNYCH KRAJACH JEST TERAPIĄ NORMALNĄ

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

Na przykład w Niemczech niektórzy lekarze przepisują zabiegi Reiki w ramach normalnego leczenia. Jeden z moich kursantów przybył do mnie na kurs, bo otrzymał takie skierowanie. Wolał się jednak sam nauczyć terapii Reiki, niż chodzić na zabiegi do kogoś innego.

Bywa i tak, że w Niemczech osoby po kursie Reiki pracują w szpitalach i przychodniach.

W Niemczech Reiki zwykle jest nazywane „masażem Reiki”. W kraju tym wyróżnia się masaże mentalne, czyli różnego rodzaju bioterapie, jak i masaże manualne – tradycyjne masaże, na przykład klasyczny.

W USA zabiegi Reiki nierzadko wykonują w szpitalach lekarze i pielęgniarki. Ponadto lekarze w Hardford wykonali wiele badań nad działaniem Reiki i udowodnili skuteczność terapii Reiki w przypadku wielu rodzajów chorób.

W Wielkiej Brytanii wielu moich kursantów twierdzi, że nie czuje się wyjątkowo zajmując się Reiki, gdyż tam bywa, że z zabiegu Reiki można korzystać nawet w gabinecie kosmetycznym. Ponadto aby zaliczyć studia medyczne w UK, należy spędzić przynajmniej jeden dzień w gabinecie medycyny naturalnej, aby zapoznać się z tego typu pracą. Mam kursantkę, która w studiuje medycynę w Cambridge i dzięki niej dowiedziałam się o tym.

W Hiszpanii nie jest niczym dziwnym, że lekarz jest jednocześnie naturoterapeutą lub bioenergoterapeutą. Pewien lekarz w Hiszpanii namówił swojego pacjenta na zajęcie się bioterapią. Dzięki temu pacjent ów zainteresował się tym tematem i ukończył u mnie wszystkie stopnie Reiki.

W Szwajcarii zaś na przykład medycyna naturalna wraz z Reiki weszły tak mocno w system akademickiego leczenia, że można wybrać następujące rodzaje znieczulenia przed operacją: farmakologiczne, hipnotyczne lub z wykorzystaniem akupunktury.

W Holandii podobno można wybrać sobie w ramach tamtejszego NFZ, czy chcemy się leczyć naturalnie, czy też na sposób akademicki. Ponadto jeden z moich kursantów skorzystał u mnie z kursu Reiki, gdyż takie dostał zalecenie od swojego lekarza – że ma się nauczyć terapii Reiki i stosować ją na sobie.

Tak więc wiele państw Zachodu jest przyjazna idei Reiki.

Powyższy tekst jest fragmentem prowadzonych przeze mnie kursów terapii Reiki.

W kolejnym wpisie poznasz dowiesz się, jaki jest stosunek Polaków do idei Reiki oraz jakie są szanse na rozprzestrzenianie tej idei w naszym kraju.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz