SYTUACJA REIKI W POLSCE. STOSUNEK POLAKÓW DO TERAPII REIKI

Idea Reiki w Polsce pojawiła się w roku 1988. Szczególny wkład w rozwój tej popularności w naszym kraju wniosła zakonnica z zakonu Pasjonistek siostra Mariusza Jadwiga Bugaj. Była ona prawdopodobnie drugą inicjowaną w Reiki osobą w naszym kraju. W roku 1992 wydała książkę „Reiki Usui Shiki Ryoho”.Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

JAKI JEST STOSUNEK POLAKÓW DO IDEI REIKI

Polska

W Polsce popularność Reiki wzrasta

Stosunek wielu osób w Polsce do medycyny naturalnej oraz Reiki nie przypomina tego w innych krajach. Wynika to głównie z niewiedzy, jak i niejednokrotnie z negatywnej nagonki ortodoksyjnych ludzi kościoła.

Przede wszystkim jednak z niewiedzy. Polacy często nie wiedzą, że działanie terapii Reiki jest udowodnione naukowo. Ponadto nie mają pojęcia, że w innych krajach stosunek do medycyny naturalnej, w tym do Reiki, jest zgoła inny – bo przychylny.

Jednak stopniowo i tutaj zmienia się sytuacja Reiki na lepsze. Na przykład niektóre szpitale w Polsce zaczynają zatrudniać bioenergoterapeutów w ramach kontraktu. Reiki zaś jest jedną z form bioenergoterapii.

SZANSE NA POPULARYZACJĘ REIKI W POLSCE

Reiki zyskuje sobie coraz większą popularność i nadal będzie zyskiwać. Trend ten wynika z szeregu czynników. Są to między innymi:

  • niezadowolenie z opieki lekarskiej oraz stosunku niektórych lekarzy do pacjenta,
  • długiego czekanie na leczenie w ramach NFZ,
  • brak zaufania do polskiego systemu służby zdrowia,
  • coraz częstsze zachorowania na wciąż cięższe choroby,
  • chęć uzyskania niezależności i wpływu na swój stan zdrowia,
  • zwiększenie możliwości uzyskiwania informacji na temat Reiki.

Możliwość posługiwania się terapią Reiki zaś daje samodzielność w poprawianiu zdrowia swojego i innych w dowolnej chwili. A Polacy są coraz bardziej żądni wiedzy i niezależności. Rośnie także ich otwartość na naturalne sposoby na zdrowie.

Powyższy tekst jest fragmentem prowadzonych przeze mnie kursów terapii Reiki. Zapraszam na kursy.

W kolejnym wpisie poznasz dowody naukowe na działanie terapii Reiki.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz