OCZYSZCZANIE PO INICJACJACH W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

CZYM JEST OCZYSZCZANIE SIĘ PO INICJACJACH I DLACZEGO WYSTĘPUJE

kanji reikiPo inicjacjach i zabiegach Reiki następuje tak zwane oczyszczanie się. Jest to czas, w którym energie chorób opuszczają ciało i aurę. Może być to odbierane, jako pogorszenie się samopoczucia psychofizycznego. Jest to jednak proces pozytywny – dzięki niemu uwalniamy się od tego, co negatywne.Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

CZY TO PRAWDA, ŻE PROCES OCZYSZCZANIA SIĘ JEST STRASZNY I DOKUCZLIWY

Nie jest to prawdą. Najczęściej oczyszczanie się wygląda, jak kilkudniowe przeziębienie i jego reszta jest w zasadzie niezauważalna. Bardzo rzadko przechodzi się oczyszczanie dokuczliwiej i dłużej. Zwykle wydłużenie i wzmocnienie się okresu oczyszczania występuje u osób, które długo chorowały, przyjmowały latami silne leki i miały traumatyczne przeżycia w dzieciństwie lub młodości.

Podczas tego czasu należy szczególnie o siebie dbać – adepci codziennie wykonują na sobie zabiegi. Osoby oczyszczane po zabiegach zaś powinny zwolnić tempo życia, relaksować się, pozwalać sobie na to, co sprawia im radość i przyjemność.

JAK DŁUGO TRWA OCZYSZCZANIE SIĘ PO INICJACJACH

Mówi się, że oczyszczanie po inicjacjach trwa od 3 tygodni do 3 miesięcy. W rzeczywistości jednak jest on indywidualny – każdy ma przecież inny system energetyczny, rozmaite doświadczenia, różnie nad sobą pracuje.

Czy jeśli okres oczyszczania się przyjmuje się za minimum 3 tygodnie, to oznacza, że przez tak długi czas będziemy czuć się gorzej z powodu oczyszczania się?

Nie. Zwykle pogorszenie samopoczucia trwa zaledwie kilka dni.

CZYM OBJAWIA SIĘ OCZYSZCZANIE SIĘ

W związku z tym, że zwykle zaniedbujemy się, kiedy chorujemy na grypę lub jesteśmy przeziębieni, przy oczyszczaniu się zazwyczaj mamy objawy tych właśnie chorób.

CZY KAŻDY PRZECHODZI PROCES OCZYSZCZANIA SIĘ TAK SAMO

Oczywiście, że nie. Każdy jest inny. Osoby, które przeżyły wyjątkowo ciężkie chwile, chorują od wielu lat i zażywają silne leki, niestety doświadczają oczyszczenia dużo intensywniej. Mogą one niezbyt dobrze się czuć aż kilka tygodni. Dzieje się tak dlatego, że mają oni dużo negatywnych energii do wyrzucenia poza swoje ciało fizyczne i ciała energetyczne. Po tym czasie jednak następuje u nich szybka poprawa zdrowia i samopoczucia.

JAK POSTĘPOWAĆ PODCZAS CZASU OCZYSZCZANIA SIĘ

Jeśli jesteś adeptem Reiki, powinieneś codziennie robić sobie zabiegi.

W przypadku, gdy nie jesteś Reikowcem, a po prostu poddałeś się serii zabiegów, warto, byś zwolnił tempo życia, robił to, co Cię relaksuje – na przykład spacerował z przyjaciółmi, odwiedzał ludzi, których lubisz, czytał pozytywną literaturę, oglądał zabawne filmy. Możesz także skorzystać z takich form relaksu, jak medytacja, trening autogenny Shultza i progresywne rozluźnianie mięśni. Godne polecenia są także kąpiele w wodzie z solą – znakomicie oczyszczają one aurę. Te same techniki mogą wykonywać także adepci Reiki.

CZY TO PRAWDA, ŻE PODCZAS OKRESU OCZYSZCZANIA NIE WOLNO WYKONYWAĆ ZABIEGÓW

Nie jest to prawdą. Przykład z praktyki: pewna moja kursantka, która wówczas była chora na raka (już nie jest) wykonała następnego dnia po kursie skuteczny zabieg na swojej mamie, która miała półroczną opuchliznę i stany zapalne na nodze powstałe w związku z operacyjnym usuwaniem żylaków.

Każdy z moich uczniów z resztą skutecznie i bezpiecznie działa już następnego dnia po kursie. Ja postępowałam podobnie.

Ponadto zauważ, że w zasadzie pierwsze zabiegi praktyczne odbywają się już w dniu kursu – przecież wówczas trenujecie na sobie, innych itp. Tak więc tak, można działać już pierwszego dnia kursu i nie, nie jest prawdą, że musicie czekać na zakończenie procesu oczyszczania.

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, skąd się wzięły zasady Reiki.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz