Wiele mitów narosło wokół terminu „inicjacja w Reiki”.
Co w ogóle oznacza to słowo? Według „Słownika wyrazów obcych wydanie nowe” opracowanym pod redakcją Elżbiety Sobol (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1997), wyraz inicjacja oznacza:
- „zapoznawanie się, zaznajamianie się z czymś do tej pory nieznanym; wgłębianie się, wtajemniczanie się;
- Inicjowanie, zapoczątkowywanie czegoś;
- Uroczyste przyjęcie nowego członka do jakiegoś stowarzyszenia; wtajemniczenie”
Rzeczywiście, na kursach Reiki dochodzi do poznania teorii i praktyki związanej z tą metodą. Można nazwać to początkiem drogi kursanta w uzdrawianiu energią tego typu. Uczestnik szkolenia zostaje jego absolwentem. Taka forma inicjacji odbywa się w każdej szkole, uczelni oraz na różnych warsztatach.
Inicjacje w Reiki są jednak także czymś więcej. Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂
Inicjacje w Reiki to specjalne przygotowanie struktury energetycznej człowieka do posługiwania się mocą Reiki. Dzięki niemu następuje odblokowanie, poszerzenie i oczyszczenie kanałów energetycznych (meridianów), którymi płynie energia. Temu samemu działaniu ulegają centra energetyczne (czakry). Dzięki temu człowiek staje się kanałem Reiki – może intensywniej przesyłać sobie i innym tę energię.
Inicjacje w Reiki nie są działaniem magicznym. Można je porównać do czyszczenia okna – przez czyste przenika więcej światła. Podobnie jest z systemem energetycznym – kiedy zostają z niego usunięte pewne zanieczyszczenia, człowiek może dawać sobie i innym więcej energii.
CZY INICJACJE MAJĄ PODTEKST RELIGIJNY
Inicjacje Reiki polegają na tym, że mistrz w specjalny, energetyczny sposób odblokowuje, oczyszcza i poszerza adeptowi centra i kanały energetyczne tak, aby uczeń mógł doświadczać zwiększonych przepływów tej energii i potem wykorzystywać ją w celu samouzdrawiania lub pomagania innym w dojściu do zdrowia. Mistrz podnosi także wibracje ucznia tak, by odpowiadały one mniej więcej wibracjom tej dobroczynnej energii. Wszystko po to, by płynęła ona na jego prośbę czy życzenie szerszym, uzdrawiającym strumieniem. Nie mają podtekstu religijnego.
W Reiki nie ma modlitw do bogów czy świętych, jest za to praca nad ciągłym rozwojem duchowo-moralnym (a w każdym razie powinna być). Jeśli Reiki miało by być religią, to tak samo można by sądzić o medycynie akademickiej – celem obydwu tych nauk jest przecież zdrowie człowieka.
Do systemu Reiki należą ludzie różnych narodowości i religii. Reiki to po prostu jedna ze sztuk uzdrawiania dostępna dla każdego, niezależnie do tego, z jakiego pochodzi on kraju czy jakiego jest wyznania.
W kolejnym wpisie dowiesz się, co to jest oczyszczanie po inicjacjach, jak się może objawiać, ile może trwać i jak sobie z nim radzić.
Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.
Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com
About Marta Pyrchała-Zarzycka
Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl