CZY ISTOTNE JEST, Z JAKIEJ LINII PRZEKAZU POCHODZI NAUCZYCIEL

CZY LINIA PRZEKAZU JEST WAŻNA?

znak reikiLinia przekazu to wymienione osoby nauczycieli, którzy uczyli Ciebie, Twojego nauczyciela, nauczyciela Twojego nauczyciela i tak dalej.

Linia przekazu to coś, co interesuje tylko niektórych ludzi w Polsce.

Z tego, co zauważyłam, zagranicą nikt nie wypisuje linii przekazu na dyplomach ani się o nią nie pyta.

Jednakże linia przekazu to temat, który fascynuje niektórych polskich kursantów Reiki oraz osoby planujące odbycie kursu Reiki. Czy słusznie?

Moim zdaniem nie. I – żeby nie było – wielu moich kursantów twierdzi, że mam godną linię przekazu i powinnam, jak to robi wielu nauczycieli, pochwalić się nią na swoich stronach internetowych.

Dlaczego tego nie robię? Bo moim zdaniem linia przekazu reiki nie ma żadnego znaczenia.

Dlaczego?

  • po pierwsze i tak wszyscy pochodzimy od Mikao Usui,
  • po drugie nie zgadzam się z wieloma moimi poprzednikami – np. nie uznaję zawyżania cen Reiki, wykorzystywania uczniów do służenia nauczycielowi, kupionego tytułu wielkiego mistrza. W Japonii nie ma kursów ani dyplomów wielkiego mistrza, tytuł ten jest tytułem wyłącznie honorowym przyznawanym przez specjalną komisję za wybitne zasługi w dziedzinie Reiki. Na Zachodzie zaś doszło do wypaczenia tej pięknej idei i tu wystarczy, że zapłacisz odpowiednią kwotę i dostaniesz dyplom, na którym będzie widniało, że jesteś wielki w Reiki. Nauczyciele, którzy każą sobie służyć, zawyżają ceny czy nazywają siebie wielkimi mistrzami, choć nie mają wybitnych zasług są w linii przekazu każdej osoby, która uczyła się poza Japonią.
  • po trzecie prowadzę kursy inaczej, niż moi poprzednicy – są one po prostu dużo bogatsze, bo taką właśnie mam wizję kursów Reiki.

Z tych trzech względów osobiście uważam, że linia przekazu nie ma znaczenia. Nie decyduje bowiem o wiedzy, doświadczeniu ani charakterze nauczyciela. A to przecież te cechy są najważniejsze, bo to one decydują o tym, w jaki sposób i jak wiele dowiesz się i nauczysz od swojego nauczyciela Reiki.

 

W kolejnym wpisie poznasz programy kursów terapii Reiki.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz