CZY WAŻNE JEST, JAK DŁUGO NAUCZYCIEL UCZY TERAPII REIKI

reiki

Długość bycia nauczycielem Reiki niestety nie określa kompetencji i charakteru

To, jak długo dany nauczyciel ma stopień nauczycielski nie jest istotne – nie każdy nauczyciel uczy zaraz po kursie, więc staż nauczycielski, a długość posiadania dyplomu to dwie różne rzeczy. Ponadto długość bycia nauczycielem, a to, czy nadaje się on do tej funkcji, to także dwie odrębne kwestie.

Niestety, zdarzyło mi się usłyszeć lub mieć kontakt z nauczycielami, którzy są długo na rynku, a może nie do końca się do tego nadają.

DŁUGOŚĆ STAŻU NIE OKREŚLA KOMPETENCJI I CHARAKTERU NAUCZYCIELA REIKI

Przykład 1: nauczyciel, który uczył pierwszego i drugiego stopnia Reiki kursanta, który odbył u mnie trzeci stopień miał 5 lat temu 20letni staż w funkcji nauczyciela. Jednakże po tym, jak się dowiedział, jak niską w jego mniemaniu sumę wzięłam za ten trzeci stopień, zaczął będąc z moim kursantem w jednym z krakowskich pubów wrzeszczeć, że „to nie było prawdziwe Reiki, bo prawdziwe Reiki jest za 10 000 euro!”, przez co został wyrzucony z klubu za zakłócanie spokoju. Moim zdaniem nauczyciel, który ma takie poglądy – że prawdziwość Reiki zależy od ceny kursu – nie rozumie sensu Reiki.

Przykład 2: dzwoni do mnie obca kobieta, która wrzeszczy do słuchawki (ona nie zna osobiście mnie, ja nie znam jej) „Pani jest podłym człowiekiem, co pani wypisuje na tych stronach internetowych, ja jestem nauczycielem od 18 lat! A pani jest takim podłym człowiekiem” – i tak w kółko, jaka to ja jestem podła, wredna itp. Usiłowałam dowiedzieć się, o co jej chodzi, ale ona w kółko krzyczała, jaka to ja jestem podła i nie dała mi dojść do słowa, ani nie wyjaśniła swoich poglądów. W końcu powiedziałam jej, że nie zna mnie, nie ma o mnie bladego pojęcia, a dzwoni z wyzwiskami i że chyba kiepski jest z niej nauczyciel, skoro nawet nie pamięta o zasadach Reiki „właśnie dziś nie złość się” i „właśnie dziś szanuj”, po czym się pożegnałam się z nią i rozłączyłam.

Tak więc długość bycia nauczycielem Reiki nie określa ani tego, czy jest on kompetentny w swojej dziedzinie, ani tego, czy jest dobrym i mądrym człowiekiem. O tym decyduje jedynie jego wiedza, doświadczenie oraz charakter.

 

W kolejnym wpisie dowiesz się, czy linia przekazu Reiki jest istotna.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz