KTO MOŻE UCZYĆ SIĘ TERAPII REIKI – CZ.3. Czy dziecko może uczyć się Reiki

CZY DZIECI MOGĄ UCZYĆ SIĘ TERAPII REIKI

dziewczynka

Dzieci mogą uczyć się pierwszego stopnia Reiki

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

Dzieci mogą przystępować do pierwszego stopnia kursu Reiki, o ile tego chcą, są w stanie swobodnie się porozumieć z nauczycielem, a ich rodzice wyrażają zgodę na przeszkolenie swojego malucha. Dobrze jest, jeśli takie dziecko ma skończone 7 lat.

Takie kursy są dla brzdąców bardzo przydatne. Uczą się one już od maleńkości, jak pozytywnie wpływać zdrowie i samopoczucie swoje i innych. Uczą się dzielić i pomagać. Zyskują też lepszy kontakt ze sobą. Są bardziej skłonne do empatii i szacunku.

DZIECI I REIKI W PRAKTYCE

Osobiście mam doświadczenie w prowadzeniu kursów dla dzieci. Dzięki temu mogłam zaobserwować ciekawe zjawiska.

  • Dzieci często nie przechodzą tak zwanego procesu oczyszczania organizmu po inicjacjach – zwykle jeszcze ich systemy energetyczne nie zdążyły się mocno zanieczyścić.
  • Maluchy mają niezwykle silne przepływy energii – często kiedy przesyłają reiki, nie są w stanie poruszać rękami – trzymają je sztywno, dopóki Reiki nie przestanie płynąć. Efekt taki kojarzy mi się z puszczeniem wody pod wysokim ciśnieniem przez wąż ogrodowy. On również jest wtedy wyprężony i trudno nieraz nad nim zapanować. Rzadko którzy dorośli mają podobnie silne przesyły
  • Dzieci ze względu na silniejsze przesyły energii, zabiegi robią znacznie krócej, niż dorośli.
  • Ponadto nasze latorośle znacznie intensywniej odczuwają energię

Uwaga. Zabiegi na małych dzieciach wykonuje się inaczej, niż na osobach dorosłych. Wynika to z zasad BHP.

Pamiętam pierwsze dziecko, które inicjowałam. Była to 13letnia dziewczynka, która odbywała szkolenie Reiki wraz ze swoją rodzicielką. Mama dziewczynki po kursie poinformowała mnie, że dziewczynka bawiąc się na placu zabaw w pewnym momencie powiedziała swojej koleżance o tym, że była na kursie Reiki. Koleżanka ta poprosiła ją o wykonanie na niej zabiegu, co też mała uczyniła. Zaraz potem zrobiła się kolejka dzieci po zabieg i po powrocie do domu wszystkie oznajmiły rodzicom, że też chcą skorzystać z kursu Reiki. Skonfundowani, bo nie wiedzący, co to w ogóle jest Reiki rodzice zaczęli dzwonić z pytaniami do mojej kursantki, co to w ogóle jest Reiki. Żadne z dzieci nie kwestionowało prawdziwości oddziaływania energii Reiki i każde ją czuło.

Konkluzja: każdy, nawet dziecko może przystąpić do zabiegu Reiki.

W kolejnym wpisie dowiesz się, ile jest stopni Reiki w systemie tradycyjnym.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz