JAK WYBRAĆ DOBREGO NAUCZYCIELA REIKI – wg uczniów Reiki. Cz.4

reiki

Jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki

Wiele osób zainteresowanych kursem terapii Reiki chce znać odpowiedź na to pytanie: jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki?

Poznaj zdanie uczniów terapii Reiki, co do tego, jaki według nich powinien być nauczyciel terapii Reiki.

Ich opinie pomogą ci w wyborze najlepszego dla Ciebie nauczyciela Reiki.

Tu część czwarta artykułu.

Ze względu na ochronę danych osobowych, występują tylko inicjały kursantów.

JAKI POWINIEN BYĆ DOBRY NAUCZYCIEL TERAPII REIKI – CZ. 4

Z pewnością powinna być to osoba posiadająca dużą wiedzę w zakresie Reiki popartą doświadczeniem. Jednym słowem pro w swojej dziedzinie. 🙂 Z pewnością też, jako człowiek powinna być to osoba miła, życzliwa dla innych, traktująca innych z szacunkiem i serdecznością. Zdecydowanie powinna być to osoba nie próbująca się wywyższać, czy robić z siebie „guru”, czy nic z tych rzeczy. Czyli ktoś, kto wyznaje i stosuje pewne wartości, które zresztą są też i wartościami wyznawanymi przez Reiki (choćby jedna z zasad Reiki o byciu życzliwym dla innych ludzi). I oczywiście powinien być to ktoś, kto osobiście wzbudza sympatię, zaufanie itd. R. K.

Kompetentny i powinien potrafić przekazać swoja wiedzę i doświadczenie w możliwie jak najprostszej formie tak by każdy z uczestników kursu mógł ta wiedzę łatwo przyswoić , niezależnie  od posiadanego wykształcenia. O. B.

Nauczyciel Reiki powinien być uczciwy, szczery i czysty duchem oraz opanowany, z pozytywnymi i wysokimi wibracjami. I. C.

Nauczyciel Reiki przede wszystkim powinien być osobą o dużej wiedzy, z doświadczeniem i z indywidualnym podejściem do kursanta. Konkretnie, jasno odpowiada na pytania uczniów. M. B.

Nauczyciel Reiki powinien być człowiekiem życzliwym i pogodnym,który przekazuje swoją wiedzę i wierzy w możliwości swoich uczniów. I. B.

Nauczyciel Reiki powinien być osobą kontaktową, uczciwą, miłą i przyjazną,powinien bardzo poważnie traktować innych ludzi,nie wywyższać się,powinien służyć pomocą innym. A. B.

Powinien być dobrym nauczycielem. M.S.

Nauczyciel Reiki powinien być konkretny, kompetentny i przyjazny. E. L.

Oczywiście powinien posiadać -dużą wiedzę (to oczywiste)  – być cierpliwy  – mieć chęć przekazywania wiedzy i umiejętność przekazywania wiedzy – to nie jest to samo. R. K.

Moje wyobrażenie nauczyciela Reiki? Profesjonalny, etyczny, kompetentny w tym co robi i na czym się zna….uważny na potrzeby…otwarty na ucznia, jego poglądy i dialog…aktywnie słuchający, traktujący podmiotowo…Przede wszystkim jednak powinien być człowiekiem;). Być ludzkim, blisko człowieka. K. S.

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz