JAK WYBRAĆ DOBREGO NAUCZYCIELA REIKI – wg uczniów Reiki. Cz.5

reiki

Jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki

Wiele osób zainteresowanych kursem terapii Reiki chce znać odpowiedź na to pytanie: jak wybrać dobrego nauczyciela Reiki?

Poznaj zdanie uczniów terapii Reiki, co do tego, jaki według nich powinien być nauczyciel terapii Reiki.

Ich opinie pomogą ci w wyborze najlepszego dla Ciebie nauczyciela Reiki.

Tu część czwarta artykułu.

Ze względu na ochronę danych osobowych, występują tylko inicjały kursantów.

JAKI POWINIEN BYĆ DOBRY NAUCZYCIEL TERAPII REIKI – CZ. 5

Według mnie nauczyciel Reiki powinien być osobą wrażliwą, otwartą na sprawy drugiego człowieka. Ważne jest również pozytywne oddziaływanie na ucznia, jego podmiotowe traktowanie bez względu na wiek, wykształcenie czy inne aspekty wizualne czy światopoglądowe.Warunkiem dobrych relacji na linii nauczyciel uczeń jest umiejętność dobrej komunikacji na drodze  nadawczej jak i odbiorczej, zarówno w komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej. Podstawą jednak jest wiedza teoretyczna i praktyczna  posiadana przez nauczyciela i umiejętność jej przekazywania. Duże znaczenie mają również warunki, w których wiedza jest przekazywana i stworzenie takiej atmosfery, która będzie sprzyjała asymilacji wiedzy.Dla mnie osobiście bardzo ważne jest, gdy rozmówca podczas dialogu potrafi patrzeć mi w oczy, bo przecież one są obrazem duszy każdego człowieka. W. K.

Mający dar przekazywania wiedzy, cierpliwość, służący pomocą.  I. O.

Musi być dobrym i uczciwym człowiekiem,odpowiedzialny za słowa i czyny, rzetelnie  uczyć i wykonywać zabiegi reiki.  S. K.

Nie wiem jaki powinien być, wiem jaki nie powinien być w stosunku do moich wyznawanych wartości. Nie powinien porównywać się do innych jest przecież jedyny taki na ziemi, nie powinien ukrywać wiedzy której  naucza, nie powinien być tym kim nie jest, nie powinien kłamać  a jeżeli takowy będzie taki to tak ma być a ja mam doświadczyć tego i trafić tam gdzie mam trafić. R. P.

Powinien być sobą, ćwiczyć, rozwijać się tak aby mogł być przykładem dla innych. I. S.

Nauczyciel powinien mieć  doświadczenie i dużą wiedze odnośnie Reiki, raczej nie powinien się wywyższać.  K. H.

Mój nauczyciel musi być bardziej rozwinięty ode mnie i być w stanie odpowiadać wyczerpująco na moje pytania. K.G.

Otwarty na pomysły i pytania kursanta, empatyczny, wyrozumiały, miły, wykształcony, pewny tego o czym mówi . J. B.

Myślę ze powinna nauczyciela Reiki cechować wysoka estetyka pracy, cierpliwość, wspieranie uczniów (adeptów) w ich doświadczeniach, szczerość we wszystkich aspektach dotyczących nauki, dostrajania, oczyszczania i posługiwania się energia Reiki. K. D.

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz