BIOENERGOTERAPIA – METODY UZDRAWIANIA – mesmeryzm – cz. 1

BIOENERGOTERAPIA – METODY UZDRAWIANIA – mesmeryzm – cz. 1

Uzdrawianie mesmeryzm bioenergoterapia reiki

Mesmeryzm jest jedną z form uzdrawiania

Bioenergoterapia to naturalna forma uzdrawiania.

Kiedy poznaje się wiedzę na temat różnego rodzaju bioterapii, warto zwrócić uwagę na część z nich i zapoznać się z ich technikami. Z takiej wiedzy można potem skorzystać we własnej, samodzielnej praktyce.

W tym i w kolejnych wpisach, które będą pojawiały się w odstępie 2 tygodni poznasz techniki bioterapeutyczne dawnych uzdrowicieli.

Zapraszam.

BIOENERGOTERAPIA  I UZDRAWIANIE – Mesmer i magnetyzm (mesmeryzm)

Antoni Mesmer (1736-1815). Był on niemieckim doktorem medycyny, który praktykował w Wiedniu i Paryżu. Uzdrawiał poprzez wykonywanie tak zwanych passów, dotyku, głasków i obwodzenia ciała swoimi dłońmi.

Według Mesmera uzdrawianie odbywało się dzięki specjalnemu fluidowi, który ma być rozpowszechniony w całym Wszechświecie. Fluid odpowiednio zastosowany wnika w system nerwowy i reguluje funkcje całego organizmu.

Praktyki Mesmera cieszyły się dużym powodzeniem u chorych. Zatrudnił on więc kilku lekarzy do pomocy, którym przekazał część swojej wiedzy. Ponadto Mesmer stworzył też tak zwane uzdrawiające bakiety.

Technika Mesmera ustanowiła podstawę współczesnej tradycyjnej bioenergoterapii i jest znana pod nazwą utworzoną od nazwiska tego uzdrowiciela – mesmeryzm. Spotyka się też nazwę magnetyzm pochodzącą od ukutego przez Mesmera pojęcia magnetyzm zwierzęcy.    

 

Zapraszam na kursy Reiki i inne kursy.

 

Pobierz za darmo tekst tego wpisu klikając tu:

PDF. Uzdrowiciele i metody uzdrawiania, bioenergoterapii


Powyższy tekst to podsumowanie lekcji z KURSU INTERNETOWEGO  I STACJONARNEGO Bioenergoterapia, który znajdziesz w kategorii Zdrowie tu:

https://astrosalus.pl/kursy-online/

Znajdziesz tam też cenne DARMOWE KURSY. Wystarczy, że się na niej zarejestrujesz, poczekasz na akceptację konta i po niej zalogujesz i będziesz mógł skorzystać z tego, jak i innych darmowych szkoleń.

Terapia Reiki - ksiazka Reiki. Odkryj moc zdrowia Marta Pyrchala-Zarzycka

Poznaj tajniki terapii Reiki i dowiedz się, jak ją bezpiecznie i skutecznie stosować

Jeśli interesujesz się zdrowiem, być może zainteresuje Cię moja książka o terapii Reiki. Jest w niej wiele praktycznych ćwiczeń i wyjaśnień. Znajdziesz ją tu: https://sensus.pl/ksiazki/reiki-odkryj-moc-zdrowia-marta-pyrchala-zarzycka,reikio.htm#format/d

Jeśli wolisz tematy ezoteryczne, ciekawą propozycją może być dla Ciebie mój

Atlas amuletow i talizmanow – Marta Pyrchala-Zarzycka

Atlas amuletów i talizmanów, gdzie znajdziesz też wiele praktycznych ćwiczeń i instrukcji:

https://www.empik.com/atlas-amuletow-i-talizmanow-pyrchala-zarzycka-marta,p1218483016,ksiazka-p

A jeśli pragniesz spełniać marzenia i realizować cele, na pewno przyda Ci się ta książka:

https://www.zlotemysli.pl/prod/6569/same-marzenia-nie-wystarcza-marta-pyrchala.html

Zapraszam.

Marta Pyrchała-Zarzycka

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz