BHP WYKONYWANIA ZABIEGÓW TERAPII REIKI

bhp

Przestrzeganie zasad BHP czyni zabiegi Reiki bezpiecznymi

Wielu kursantów, którzy uczyli się u innych nauczycieli skarży mi się, że nie zostali oni odpowiednio przeszkoleni w temacie zasad BHP związanych z wykonywaniem zabiegów terapii Reiki.

Tymczasem stosowanie się do tych zasad gwarantuje, że zabieg będzie przeprowadzony w sposób bezpieczny.

Aby zniwelować te braki, ten wpis poświęcam właśnie zasadom BHP w Reiki.

Poznaj zasady BHP wykonywania zabiegów Reiki i stosuj się do nich.Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj 🙂

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY BHP ZABIEGÓW REIKI

  1. Odpowiednie robienie zabiegów niemowlętom i kobietom w ciąży (zabiegi dla tych osób wykonuje się inaczej, o czym powinien poinformować cię twój nauczyciel Reiki).
  2. Nie energetyzuje się oczu bezpośrednio (nie kładziemy na nich czakr dłoni). Oczy energetyzujemy poprzez czakry głowy: skroniowe, potyliczną (z tyłu głowy na wysokości 3 oka), 3 oko, korony, czoła (czakry oczu są zwykle zbyt delikatne na wysyłanie do nich energii bezpośrednio).
  3. Nie energetyzuje się czakry serca ani serca z przodu (powód jak w przypadku czar ocznych). Te miejsca energetyzujemy wyłącznie pośrednio: przez tylną czakrę serca oraz przez płuca (możemy je energetyzować z przodu, z tyłu i po bokach) oraz przez czakrę podstawy (ta czakra odpowiada m.in. za wszystkie mięśnie, a serce jest mięśniem) .
  4. Nie kładzie się dłoni na oparzeniach, zranieniach, miejscach intymnych – tu zabieg wykonujemy tylko na aurze eterycznej.
  5. Nie energetyzuje się złamań przed ich nastawieniem przez lekarza (można wywołać szybsze kostnienie, a potem będzie trzeba łamać, by dobrze ustawić)
  6. Unika się kładzenia rąk w miejscach, gdzie jest wszczepione coś metalowego albo elektronicznego (na przykład rozrusznik serca, aparat słuchowy).
  7. Nie wykonuje się zabiegów na osobach pod wpływem narkotyków, alkoholu, środków nasennych, silnych psychotropów, silnych środków pobudzających oraz narkozy i śpiączki farmakologicznej. Jeśli my jesteśmy pod takim wpływem, także nie wykonujemy zabiegu . Nie wykonujemy zabiegów Reiki na osobie, która jest podczas operacji! W tym przypadku zabiegi na ciało są niedopuszczalne (osoba jest pod wpływem narkozy). Można wykonywać jedynie zabiegi w intencji.
  8. W przypadku rozrusznika serca, należy omijać też tylną czakrę serca – energetyzujemy przez płuca, tylną czakrę serca, grasicę i czakrę podstawy.
  9. Zawsze przed i po zabiegu należy oczyścić ręce do łokci .
  10. Zabiegi wykonujemy tylko na osobach, które wyrażą taką zgodę. W przypadku, gdy na zabiegi zgłoszona zostaje przez rodzinę osoba niepoczytalna lub poniżej 18 roku życia, uważa się, że rodzina wyraża wolę tej osoby i można robić zabiegi. W przypadku osób nieprzytomnych (np poszkodowanych w wypadku itp) mamy obowiązek ratować ich zdrowie i życie.
  11. Po zabiegu należy się zawsze symbolicznie odciąć.
  12. W przypadku wykonywania zabiegów poprzez nakładanie rąk, warto je odkażać specjalnym preparatem – jesteśmy zobowiązani do utrzymywania maksymalnej higieny dla bezpieczeństwa klientów.
    Postępowanie zgodne z zasadami BHP pomaga zachować pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm wykonania zabiegu.

 

Powyższy tekst jest fragmentem mojego kursu Reiki.

W kolejnym wpisie dowiesz się do czego można wykorzystać zabiegi w intencji (dostępne po drugim stopniu terapii Reiki) oraz jakie mogą być ich efekty.

Zapraszam do czytania i na kursy Reiki.

Marta Pyrchała-Zarzycka, nauczyciel terapii Reiki
www.astrosalus.pl
www.kosmetyka-fitness.pl
www.magia-zycia.com.pl
www.sukces-biznes.pl
www.edukacja-domowa.pl
www.astrosalus.com

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Od 1996 roku interesuję się medycyną naturalną. Jestem nauczycielem Reiki od 2009 roku. Nauczanie terapii Reiki to moja pasja. Stworzyłam ten blog, abyś mógł dowiedzieć się więcej o Reiki. Zapraszam do czytania i na kursy Reiki. Dowiedz się więcej o kursach z www.astrosalus.pl

Dodaj komentarz