NATURALNE LECZENIE ALKOHOLIZMU – 7 METOD LUDOWYCH

zioła

Leczenie alkoholizmu można wspomagać naturalnie

Alkoholizm jest ciężkim i trudnym do zwalczenia nałogiem. Bez wątpienia w przypadku alkoholizmu nieodzowna jest pomoc dobrego psychologa wyspecjalizowanego w pracy z nałogowcami i ich rodzinami. Psychoterapią bowiem w przypadku alkoholizmu należy objąć całą rodzinę.

Leczenie alkoholizmu można wspomagać starymi ludowymi metodami czerpanymi z natury. Oto cześć z nich:

 

NATURALNE SPOSOBY NA ALKOHOLIZM

Jest wiele receptur, które wspomagają leczenie nałogu alkoholowego. Wybierz i stosuj tę, która najbardziej przypadnie ci do gustu.

 1. Przed każdym posiłkiem wypijaj szklankę wody z 5-8 kroplami wody utlenionej. Stosuj tę kurację przez 3 miesiące.
 2. Pół godziny przed każdym posiłkiem przyjmuj po pół łyżeczki pierzgi i po pół łyżeczki miodu. Mikstury nie połykaj, tylko powoli ssij.
 3. Wymieszaj w równych ilościach bylicę piołun, centurię i macierzankę. Łyżkę ziół zalej połową szklanki wrzątku i gotuj je przez około 5 minut. Następnie przestudź miksturę i przecedź. Przyjmuj po 2 łyżki odwaru przed posiłkiem. Kurację kontynuuj przez 2 miesiące. Po miesiącu w razie potrzeby powtórz.
 4. Korzystając z tego sposobu, pamiętaj o bezpieczeństwie. Nazbieraj kory z drzewa brzozowego (najlepiej z już uciętych pni, aby nie krzywdzić rośliny). Zrób ognisko, w którym będziesz palić korę brzozy. Od czasu do czasu syp w ogień cukier. Wąchaj tak powstały dym. W razie potrzeby kurację powtórz.
 5. Rozgnieć czosnek (polski, nie chiński). Na litr serwatki przygotuj 1 szklankę czosnku. Przyjmuj codziennie po ¼ szklanki tej mikstury nie krócej, niż przez 2 miesiące. Ta mieszanka przydaje się nie tylko w leczeniu alkoholizmu, ale także narkomanii i uzależnienie od papierosów.
 6. Zalej łyżkę korzenia szczawiu kędzierzawego szklanką wrzątku i gotuj te zioła Ok. 15 minut pod przykryciem. Odstaw miksturę na kilka godzin, następnie przecedź. Pij po 1 łyżce 5 razy dziennie.
 7. Weź korzeń lubczyku i 6 listków laurowych oraz pół litra wódki. Zalej zioła wódką i odstaw na tydzień w ciemne miejsce. Od czasu do czasu w tym czasie wstrząsaj. Za każdym razem, kiedy odczujesz potrzebę napicia się alkoholu, napij się tej nalewki. Wzbudza awersję do alkoholu.

Pamiętaj, im szybciej zaczniesz leczyć swoje uzależnienie, tym łatwiej się z nim uporasz. Zacznij już teraz!

www.astrosalus.pl

 

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Witaj. Jestem Marta Pyrchała-Zarzycka. Medycyną naturalną interesuję się i zajmuję od 14 roku życia. Prowadzę kursy z zakresu medycyny naturalnej i szkołę medycyny naturalnej. Piszę też książki na różne tematy (wydawnictwa: Złote Myśli, SBM, Helion i Astro Salus Education Ltd). Zapraszam na stronę: https://astrosalus.pl Z niej dowiesz się więcej. Ponadto warto skorzystać z DARMOWYCH KURSÓW INTERNETOWYCH O ZDROWIU na mojej platformie: https://astrosalus.pl/kursy-online/ Możesz też zajrzeć na inne moje strony i blogi, na przykład: STRONY INTERNETOWE: www.kursy-internetowe.com https://kosmetyka-fitness.pl https://magia-zycia.com.pl/l https://sukces-biznes.pl/ BLOGI https://astrosalus.pl/reiki/ https://magia-zycia.com.pl/duchowosc/ https://kosmetyka-fitness.pl/ona/ https://sukces-biznes.pl/sukces/ Zapraszam.

9 replies on “NATURALNE LECZENIE ALKOHOLIZMU – 7 METOD LUDOWYCH”

 1. Avatar Patrycja pisze:

  Alkoholizm to straszna, wyniszczająca choroba. Atakuje niepozornie i z zaskoczenia. Równie trudny do zauważenia jak i do leczenia. Podjecie leczenia wymaga bardzo dużo samozaparcia i silnej woli. Ważne jest aby udzielana pomoc była profesjonalna i odpowiednia do pacjenta. Istnieje wiele modelów leczenia uzależnień. Można próbować leczenia ambulatoryjnego lub w braku jego efektów leczenia stacjonarnego. Leczenie stacjonarne przynosi znakomite rezultaty. Ośrodek Leczenia Uzależnień to wyjście dla osób, które długo i bezskutecznie zmagają się z chorobą.

 2. To prawda, jest to problem, który niszczy nie tylko alkoholika, ale i jego życie oraz życie jego rodziny. Niełatwo się go pozbyć. Myślę, że źródłem alkoholizmu, jak i innych uzależnień może być niskie poczucie własnej wartości i brak szacunku do siebie. Jeśli chory miałby odpowiednie poczucie wartości i szanował swoje ciało i życie, moim zdaniem nie nadużywałby alkoholu. Czasem do alkoholizmu prowadzi depresja, z którą człowiek sobie nie poradził. Alkoholicy mogą sięgać po ten środek, żeby “zapomnieć” o problemach. kłopot w tym, że alkohol…jest depresantem. Z tego, co wiem, zajmuje się Pani profesjonalnie leczeniem uzależnień. Czy w Pani organizacji są może stosowane metody związane z poprawą poczucia własnej wartości i szacunku do siebie chorych? Moim zdaniem mogłyby one pomóc.
  Myślę, że dla każdego uzależnionego najtrudniej jest przyznać się “Tak, mam problem”. A od tego się zaczyna.

 3. Avatar Szukająca pomocy dla męża pisze:

  Witam. Mam męża który strasznie dużo pije,mam wrażenie,że z roku na rok coraz więcej. Bardzo często jest tak,że w nocy gdy się obudził pił piwo,w dzień przez jego ręce musi przejść kilka zgrzewek. W domu nawet gdy jest sam potrafi usiąść wieczorem i wypić całe półlitra wódki,potem załącza się wyszukiwanie pretekstów,żeby wyjść zalać się w trupa. Potem co za tym idzie? Przez ciebie muszę się napić,jesteś idiotką,poje…… Mąż wie,że ma problem ale nic z tym nie robi. Próbowałam zastraszyć,że odchodzę ale gdy jest pod wpływem alkoholu to jest mu to obojętne,odchodzę bo pewnie go zdradzam. Wmawia mi,że panuje nad tym ale to nie prawda

  • Pani Iwono, dziękuję za podzielenie się problemem.
   Rozumiem, że chce Pani pomóc mężowi. Problem w tym, że Pani mąż nie chce sobie pomóc. To bardzo utrudnia jakiekolwiek działania. Dobrym pomysłem byłoby udanie się do najbliższej jednostki zajmującej się ludźmi uzależnionymi od alkoholu i ich rodzinami. Tam uzyska Pani profesjonalne porady dotyczące Pani męża oraz odpowiednią pomoc. Bardzo proszę to zrobić. To ważne nie tylko dla Pani męża, ale i dla Pani samej oraz dzieci – jeśli Państwo je macie.
   Ponadto póki mąż nie chce sobie pomóc, istnieje też pewna technika mentalna, którą może Pani wykonywać. Wiele przykładów pokazało, że może ona pomóc w przypadku uzależnień od alkoholu i narkotyków. Wyślę ją dziś Pani na maila.
   Ponadto przede wszystkim musi Pani zadbać o…siebie samą. Proszę mi wierzyć, to bardzo ważne! Pani mąż zaburza Pani poczucie własnej wartości, a to może bardzo negatywnie wpłynąć na Panią i pani przyszłość. Wyślę Pani dziś na maila techniki, które mogą Pani pomóc w odbudowie poczucia własnej wartości. Proszę pamiętać: w tym problemie nie może Pani zapominać o sobie! Wystarczy, że Pani mąż niszczy siebie samego, trzeba ograniczyć niszczenie i Pani, jako że nie zasługuje Pani na tego typu traktowanie. Warto też, by skorzystała Pani z mojego darmowego kursu Przeciw depresji, który znajduje się na stronie http://www.astrosalus.pl/kursy-online w kategorii Darmowe kursy. Wystarczy się zarejestrować na stronie, zalogować i zapisać na kurs i z niego korzystać. Ten kurs pomoże Pani uchronić się przed poczuciem beznadziejności, bezsilności i depresji – jeśli będzie Pani wykonywać zalecane w nim techniki.
   Podsumowując:
   – proszę udać się do najbliższej jednostki związanej z uzależnieniami z prośbą o porady i pomoc,
   – może Pani robić metodę mentalną wobec męża, którą Pani wyślę dziś na maila,
   – proszę zadbać o poczucie własnej wartości,
   – proszę skorzystać z darmowego kursu Przeciw depresji.

   Jeśli wykorzysta Pani wszystkie te środki, a mąż nadal nie będzie wykazywał poprawy, warto rozważyć w razie takiej możliwości czasowe opuszczenie męża. Widzi Pani, to, że Pani mu grozi, że odejdzie nie jest brane przez niego poważnie, dlatego on na to nie reaguje. Być może odejście (o którym on by nie wiedział, że jest czasowe – do momentu zauważenia konkretnej poprawy) wstrząśnie nim i zmusi do korzystania z pomocy.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w działaniach. W razie czego może się Pani ze mną kontaktować.

 4. Avatar Ola pisze:

  Walka jest trudna. Czasami trzeba odwiedzić wielu specjalistów. Życzę powodzenia.

  • Tak, to prawda. Walka z uzależnieniem jest trudna i warto odwiedzać specjalistów, gdyż jak sama nazwa wskazuje – są oni ekspertami w takiej dziedzinie. Szkolili się w tym kierunku, a więc mają dużo więcej wiedzy na temat walki z uzależnieniami, niż przeciętny człowieka. Zawsze jednak moim zdaniem warto wspierać się dodatkowymi metodami, aby korzystać z efektu synergii. Na przykład ciekawą metodą pomocy walki z uzależnieniami jest metoda psychotroniczna – bardzo mało znana w Polsce.

 5. Avatar Monika pisze:

  Witam Mój problem to młody 22 letni człowiek, uzależniony i od alkoholu i od narkotyków. Zaliczył już terapię w ośrodku i nie pił 2 lata. Niestety wiosną tego roku problem wrócił ze zdwojoną siłą. Obecnie jest na detoksie. Zastanawiam się co będzie gdy wróci za kilka dni. Siedzę przed komputerem i szukam informacji nt leczenia tych uzależnień. Na tej stronie przeczytałam o metodach naturalnych i zamierzam z nich skorzystać ale przeczytałam również o metodzie mentalnej, o której pisała Pani w odpowiedzi na jeden z komentarzy. Jeśli to możliwe czy mogłaby Pani również ze mną podzielić się tą informacją? Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *