METODY MENTALNE DLA ZDROWIA – METODA PSYCHOTRONICZNA

METODA PSYCHOTRONICZNA DLA ZDROWIA

Meody mentalne dla zdrowia - metoda psychotroniczna

Możesz wykorzystać swój umysł w leczeniu chorób. Do tego celu służy m.in metoda psychotroniczna

Metoda psychotroniczna to ciekawa i skuteczna technika mentalna, która może być wykorzystana do różnych celów. Początkowo służyła jedynie celom prozdrowotnym. Potem odkryto, że dzięki niej można też poprawiać związki, uwalniać się od nałogów i negatywnych stanów emocjonalnych i spełniać marzenia.

Metodę psychotroniczną stworzyła Evelyn Monahan, która w związku z wypadkiem straciła wzrok, władzę w jednej ręce oraz cierpiała na epilepsję i depresję. Wyleczyła się dzięki metodzie psychotronicznej. O jej niesamowitym przypadku możesz przeczytać tu: http://astrosalus.pl/medycyna-naturalna/evelyn-monahan-metoda-psychotroniczna/

W tym wpisie poznasz krok po kroku szczegóły stosowania metody psychotronicznej dla zdrowia.

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Możesz pobrać treść tego artykułu w formie pdf i przekazywać ją dalej w formie niezmienionej. Link do pdf znajdziesz w tekście posta

METODA PSYCHOTRONICZNA – wstęp do techniki

Zanim zaczniesz wykonywanie ćwiczenia, zastanów się najpierw co i dlaczego chcesz osiągnąć. Jak wygląda Twoje życie bez tej wartości? Jak się zmieni po jej osiągnięciu? Czy realizacja tego celu nie przyniesie nikomu szkody? Jakie da korzyści?

Technika metody psychotronicznej składa się z trzech części:


1. przygotowania,
2. odwołania się do swojej Nadświadomości,
3. zakończenia.

Przygotowanie i zakończenie polegają na wprowadzaniu się w stan głębokiego relaksu ciała i umysłu oraz na wykonywaniu ćwiczeń oddechowych. Mogą to być po prostu głębokie i powolne wdechy i wydechy. 

Na etapie wstępu do ćwiczenia warto też wywoływać w sobie uczucie mocy i zwiększania się poziomu energii życiowej.

Środkowa część polega na wyobrażaniu sobie pożądanego stanu związanego z własną osobowością, zdrowiem lub życiem. Wizualizować należy z pełnym zaangażowaniem emocjonalnym i zmysłowym.

Ponadto w części tej znajduje się również pełne mocy i zdecydowania odwołanie do Nadświadomości – rozkaz wykreowania wyobrażanego stanu. Po nim należy wypełnić się uczuciem pewności, że stan ten już stał się rzeczywistością.

CO ZMNIEJSZA SKUTECZNOŚĆ METODY PSYCHOTRONICZNEJ

Według Monahan skuteczność metody może obniżać:

 • negatywne myślenie, pesymizm,

 • nienawiść,

 • brak życzliwości,

 • radość z cudzego nieszczęścia,

 • zwątpienie,

 • poczucie odrzucenia,

 • upokorzenie,

 • poczucie winy,

 • poczucie skrzywdzenia,

 • pogarda dla innych.

NIEZBĘDNE UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DLA PODNIESIENIA SKUTECZNOŚCI METODY PSYCHOTRONICZNEJ

Do prawidłowego i skutecznego wykonywania metody psychotronicznej niezbędnych jest szereg umiejętności, które należy w sobie wykształcić. Są to:

 • wprowadzanie się w stan relaksu,

 • budowanie w sobie uczucia mocy, pewności, zdecydowania i stanowczości,

 • afirmacja,

 • wizualizacja.

Ponadto przyda się też znajomość konwencjonalnych technik działania, które dodatkowo mogą wesprzeć realizację celów.

METODA PSYCHOTRONICZNA – PRZYKŁAD OGÓLNY DLA ZDROWIA

Techniki mentalne dla zdrowia - metoda psychotroniczna (metafizyczna)

Dzięki metodzie psychotronicznej możesz wspomagać leczenie różnych chorób

Poniżej znajduje się ogólna technika mająca na celu wspieranie stanu zdrowia. Pod artykułem znajdziesz też plik pdf z opisem tej metody. Plik możesz otworzyć klikając w link. Potem możesz go pobrać.

1. Połóż się wygodnie lub usiądź w spokojnym miejscu.

2. Zamknij oczy i obserwuj swój oddech, by odprężyć umysł. Nie kontroluj procesu oddychania. Pozwól sobie na swobodę w oddechu.

Rozluźnij mięśnie – możesz do tego celu użyć progresywnego rozluźniania mięśni.
całego ciała, od twarzy poczynając aż do palców nóg.

3. Wykonaj głęboki wdech. Obserwuj wewnętrznym okiem swój oddech. Wyobraź sobie, jak powietrze przepływa przez ciało aż do mózgu. Potem zrób wydech. Z każdym oddechem pozwalaj na coraz głębsze odprężanie mięśni. Powtórz tę sekwencję trzykrotnie.


4. Wyobraź sobie swój układ krwionośny – żyły, tętnice, naczynia włosowate i serce. Uświadom sobie jego pracę, przepływ krwi przez organizm.

Powiedz do siebie w myślach z uczuciem pełnej mocy: „Niech mój system krwionośny był w całkowitej harmonii ze sobą samym i z
innymi układami mojego organizmu. Niech usunie wszelkie zanieczyszczenia, odżywi i dotleni moje ciało dodając mu energii”.

5. Następnie wyobraź sobie swój układ oddechowy. Zobacz, jak pracują Twoje płuca i tchawica. Powiedz do siebie w myślach: „Przez potęgę mojej Nadświadomości rozkazuję, aby mój system oddechowy
pracował doskonale i był w doskonałej harmonii ze sobą i wszystkimi
pozostałymi układami mojego ciała”.

6. Potem wizualizuj swój system trawienny. Zobacz żołądek, jelita, trzustkę i wątrobę. Powtarzaj z uczuciem wielkiej siły i zdecydowania: „Przez moc Nadświadomości rozkazuję, aby mój system trawienny wyciągał maksimum składników odżywczych i energii z pokarmu, który spożywam oraz by pozostawał w całkowitej harmonii ze sobą i pozostałymi częściami mojego organizmu”.


7. Wytwórz w swym umyśle obraz swojego szkieletu. Niech Twoje wewnętrzne oko ujrzy wszystkie kości i stawy. Powiedz w myślach: „Przez niezwykłą moc mojej Nadświadomości i potęgę mojego wyższego Ja rozkazuję, aby wszystkie zwapnienia, zgrubienia i schorzenia mojego szkieletu natychmiast zostały usunięte, a chore komórki odłączone, zastąpione zdrowymi i wydalone z organizmu. Niech mój układ szkieletowy będzie zdrowy i silny oraz niech pozostaje w harmonii z innymi częściami mojego ciała”.

8. Teraz zobacz w umyśle swoje mięśnie. Powiedz do siebie w myślach: “Przez najwyższą moc mojego Wyższego Ja rozkazuję, aby moje mięśnie były zdrowe i silne. Niech pracują w harmonii ze sobą i z resztą mojego ciała. Niech tak będzie.”

9. Następnie ujrzyj swój układ moczowy. Zobacz pęcherz, nerki i moczowody. Powiedz do siebie z uczuciem wielkiej władzy nad swoim ciałem: “Przez najwyższą mądrość mojej Nadświadomości rozkazuję, aby moje nerki świetnie pracowały i znakomicie oczyszczały mój organizm. Niech cały mój układ moczowy będzie zdrowy, silny i niech będzie w harmonii ze sobą i innymi narządami”.

10. Teraz zajmij się swoimi narządami rozrodczymi. Zobacz je swoim wewnętrznym okiem. Powiedz: “Przez najwyższą moc mojej Nadświadomości rozkazuję, aby moje narządy płciowe pozostawały młode, silne i zdrowe. Niech funkcjonują prawidłowo i niech będę w pełnej harmonii ze sobą i innymi układami. Niech tak będzie”.

11. Na końcu ujrzyj w umyśle siebie samego. Zobacz siebie w doskonałym zdrowiu i samopoczuciu. Powiedz do siebie w myślach z uczuciem władzy nad sobą i swoim życiem: „Niech wszystkie systemy mego ciała będą w całkowitej harmonii. Niech zostaną usunięte wszelkie toksyny i choroby obciążające mój organizm. Przez potęgę mojej Nadświadomości żądam, aby ciało moje będzie zdrowe, silne, pełne energii i młode. Niech tak się stanie”.

12. Oddychaj głęboko i spokojnie. Obserwuj wewnętrznym okiem, jak powietrze wędruje przez Twoje ciało i natlenia mózg. Powtórz to ćwiczenie trzy razy za każdym coraz bardziej się relaksując. Powtarzaj: „Jestem doskonale zdrowy na ciele i umyśle. Tryskam energią i dobrym samopoczuciem”.

13. Oddychaj spokojnie i nadal odprężaj ciało i umysł.

14. Możesz powoli otworzyć oczy i wrócić do zwykłego stanu umysłu.

To ogólna technika, która ma na celu przywracanie i zachowanie zdrowia. Niezależnie jednak od rodzaju wybranego celu, wszystkie punkty oprócz punktów związanych z wizualizacją i rozkazywaniem, są takie same.

Technikę tę najlepiej jest stosować 3 razy dziennie w mniej więcej równych odstępach czasu – na przykład co 8 godzin. Wtedy jest najskuteczniejsza. Stosowanie jej raz dziennie lub dwa razy dziennie przyniesie efekty w późniejszym terminie, niż używanie jej 3 razy dziennie, ale również będzie efektywne.

WAŻNE INFORMACJE

Aby metoda psychotroniczna była skuteczna, musisz ją wykonywać w stanie relaksu i z pełną wiarą oraz zaangażowaniem emocjonalnym i zmysłowym. Oznacza to, że powinieneś przeżywać tak wizualizację w metodzie psychotronicznej, jakby rzeczywiście się zdarzyła i jak najintensywniej. Kiedy na przykład wizualizujesz zdrowie, poczuj przyjemną energię w ciele i siłę w mięśniach. Poczuj jak najmocniej również radość i dumę z uzyskanego stanu. Każdemu elementowi wizualizacji poświęć jak najwięcej uwagi.

Metoda psychotroniczna to jedna z nielicznych metod mentalnych, za pomocą których można pomagać także innym. Wówczas wyobrażasz sobie zamiast siebie,  pozytywny stan interesującej cię osoby.

W kolejnym wpisie dowiesz się, jak stosować metodę psychotroniczną w celu wspomagania leczenia nałogów.

Więcej na temat stosowania metody psychotronicznej do różnych celów – w tym dla zdrowia – dowiesz się z kursu “Metoda psychotroniczna”. Kurs ten znajduje się na platformie edukacyjnej, która jest pod adresem www.astrosalus.pl/kursy-online

Tu znajdziesz plik pdf z przykładem ogólnej metody prozdrowotnej. Kliknij link, aby pobrać plik.

Przykład metody psychotronicznej dla zdrowia

Tu znajdziesz plan kursu metody psychotronicznej:

Plan kursu metody psychotronicznej

Zapraszam.

Marta Pyrchała-Zarzycka

Astro Salus Education Ltd

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Witaj. Jestem Marta Pyrchała-Zarzycka. Medycyną naturalną interesuję się i zajmuję od 14 roku życia. Prowadzę kursy z zakresu medycyny naturalnej i szkołę medycyny naturalnej. Piszę też książki na różne tematy (wydawnictwa: Złote Myśli, SBM, Helion i Astro Salus Education Ltd). Zapraszam na stronę: https://astrosalus.pl Z niej dowiesz się więcej. Ponadto warto skorzystać z DARMOWYCH KURSÓW INTERNETOWYCH O ZDROWIU na mojej platformie: https://astrosalus.pl/kursy-online/ Możesz też zajrzeć na inne moje strony i blogi, na przykład: STRONY INTERNETOWE: www.kursy-internetowe.com https://kosmetyka-fitness.pl https://magia-zycia.com.pl/l https://sukces-biznes.pl/ BLOGI https://astrosalus.pl/reiki/ https://magia-zycia.com.pl/duchowosc/ https://kosmetyka-fitness.pl/ona/ https://sukces-biznes.pl/sukces/ Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *