LUDOWE SPOSOBY NA BÓLE STAWÓW – naturalne leczenie stawów

zioła

Poznaj ludowe metody na bóle stawów

Bóle stawów dokuczają wielu ludziom. Ból stawów ogranicza ruch i nie pozwala w pełni cieszyć się życiem.

Są jednak naturalne sposoby, które pomagają się uwolnić od bólów  stawowych.

Skorzystaj z ludowych, sprawdzanych przez pokolenia metod leczenia bólów stawów.

 

LUDOWE SPOSOBY NA BÓLE STAWÓW – 7 metod

 1. Namocz gazę w oleju słonecznikowym z pierwszego tłoczenia. Przykładaj co drugi dzień na noc owijając gazę folią, aby nie pobrudzi pościeli i zwiększyć siłę leczenia. Liczba powtórzeń: 30.
 2. Wymieszaj twaróg z 2 łyżeczkami octu jabłkowego. Tak przygotowaną miksturę połóż na gazę lub lnianą tkaninę. Przyłóż kompres z tej mikstury do chorego stawu i owiń folią i najlepiej ciepłym ręcznikiem. Kompres taki powtórz kilkakrotnie.
 3. Zetrzyj umyte ziemniaki ze skórką i dodaj do nich łyżeczkę nafty. Ziemniaków po starciu ma być 1 szklanka. Przykładaj w formie kompresu przez godzinę do chorego stawu.
 4. wsyp do półlitrowego słoika suszone kwiaty nagietka, po czym zalej je wódką, spirytusem lub wodą kolońską. Odstaw w ciemnie miejsce na tydzień, co jakiś czas wstrząsając. Tak przygotowaną nalewką nacieraj stawy na noc.
 5. Możesz robić kompresy z mąki z dodatkiem łyżeczki amoniaku i wody. Każdy kompres owijaj folią i ciepłym ręcznikiem. Ten rodzaj leczenia możesz zastosować kilkakrotnie.
 6. Ugotuj łyżkę gorczycy. Dodaj do niej łyżkę oleju ze słonecznika z pierwszego tłoczenia lub łyżkę oliwy z oliwek. Możesz też dać po łyżeczce każdego z tych dobroczynnych tłuszczów. Wymieszaj tę miksturę i powoli podgrzewaj do zagotowania. Następnie zdejmij miksturę z ognia i dodaj do niej łyżkę miodu. Wymieszaj, połóż na gazę i wykonaj z mikstury kompres stosując go na 3 godziny na chore miejsce. Owiń oczywiście gazę folią, a potem ciepłym ręcznikiem. Taki kompres możesz wykonywać kilkakrotnie z tego samego materiału.
 7. Włóż łyżkę maści ichtiolowej i do kubka glinianego lub z emalii. Kubek postaw na ogniu i powoli doprowadź do wrzenia. Po lekkim ostudzeniu, nałóż maść na gazę i przykładaj do chorego stawu.

Skorzystaj z mądrości naszych babć i dbaj o swoje stawy!

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

www.kosmetyka-fitness.pl

www.magia-zycia.com.pl

 

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Witaj. Jestem Marta Pyrchała-Zarzycka. Medycyną naturalną interesuję się i zajmuję od 14 roku życia. Prowadzę kursy z zakresu medycyny naturalnej i szkołę medycyny naturalnej. Piszę też książki na różne tematy (wydawnictwa: Złote Myśli, SBM, Helion i Astro Salus Education Ltd). Zapraszam na stronę: https://astrosalus.pl Z niej dowiesz się więcej. Ponadto warto skorzystać z DARMOWYCH KURSÓW INTERNETOWYCH O ZDROWIU na mojej platformie: https://astrosalus.pl/kursy-online/ Możesz też zajrzeć na inne moje strony i blogi, na przykład: STRONY INTERNETOWE: www.kursy-internetowe.com https://kosmetyka-fitness.pl https://magia-zycia.com.pl/l https://sukces-biznes.pl/ BLOGI https://astrosalus.pl/reiki/ https://magia-zycia.com.pl/duchowosc/ https://kosmetyka-fitness.pl/ona/ https://sukces-biznes.pl/sukces/ Zapraszam.

4 replies on “LUDOWE SPOSOBY NA BÓLE STAWÓW – naturalne leczenie stawów”

 1. Avatar Emilia Ziołowe Uroczysko pisze:

  Bardzo skuteczna bóle oraz sztywność stawów i wszelkie stany zapalne stawów, urazy mechaniczne jest maść żywokostowa i kompresy przygotowane na świeżym korzeniu żywokostu.

 2. Avatar Tara pisze:

  Bardzo dobre są okłady z gorczycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *