POZNAJ GRZYBY, KTÓRE LECZĄ NOWOTWORY – naturalne leczenie raka

BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄ: SĄ GRZYBY, KTÓRE LECZĄ NOWOTWORY

Włóknouszek ukośny

Włóknouszek ukośny to grzyb, który pomaga leczyć raka

Rak – to brzmi, jak wyrok. Jednak nie musi tak być. Badania naukowe wykazują, że wiele grzybów zawiera specjalne związki chemiczne, które pomagają zwalczać nowotwory.

W tym artykule poznasz antyrakowe substancje zawarte w grzybach, badania naukowe dotyczące ich leczniczego działania oraz przykłady kilku grzybów, które mają zastosowanie we wspomaganiu leczenia raka.

Zapraszam.

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Możesz pobrać treść tego artykułu w formie pdf i przekazywać ją dalej w formie niezmienionej. Link do pdf znajdziesz w tekście posta

 

ZWIĄZKI ZWALCZAJĄCE RAKA W GRZYBACH. BADANIA NAUKOWE

Grzyby działają antynowotworowo dzięki zawartości:

  • selenu,

  • beta glukanów,

  • odpowiednich witamin (w tym C i D),

  • soli mineralnych.

Selen chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Wykazano, że selen mniejsza ryzyko występowania wszystkich nowotworów, a w szczególności raka wątroby, prostaty, jelita grubego oraz raka płuc (Hasik 2000; Beuth, Drebing 2006; Juchimiuk i in. 2010).

Witamina D powoduje nasilenie fagocytozy (pochłaniania i niszczenia komórek nowotworowych). W badaniach laboratoryjnych stwierdzono, iż witamina D spowalnia wzrost komórek nowotworowych, a w badaniach na zwierzętach wskutek podawania tej witaminy stwierdzono spadek występowania raka sutka o połowę (Carper1995). Ponadto witamina ta hamuje proces angiogenezy (tworzenia naczyń krwionośnych w obrębie nowotworu). Dzięki temu ogranicza wzrost guza.

Witamina C również jest antyosydantem. Wiele badań wykazało jej antynowotworowe właściwości. Na przykład Hasik (2000) podaje, że do najsilniejszych karcinogenów należą nitrozoaminy, zaś witamina C ma silny hamujący wpływ na tworzenie nitrozoamin (Ber, Gazella 2002).

β-Glucany są silnymi stymulatorami  makrofagów. Polisacharydy te zwiększają odporność na infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i pasożytnicze. Ponadto opóźniają procesy starzenia się, hamują wzrost guzów nowotworowych, wspomagają gojenie się ran, chronią przed skutkami kuracji nowotworowej, poprawiają jej skuteczność, redukują ryzyko chorób układu krążenia, obniżają poziom cholesterolu i wpływają na efekt antyglikemiczny (Ber, Gazella 2002; Marley 2009; Strach 2011).

GRZYBY, KTÓRE LECZĄ RAKA: CZARNA HUBA, REISHI I SHITAKE

Czarna huba (Inonotus obliquus) może chronić przed nowotworami.

Stwierdzono, że grzyby Reishi (Ganoderma lucidum) mają wysoką aktywność przeciwutleniającą. W badaniach in vitro grzyby te hamowały rozwój komórek raka piersi i szyjki macicy. W badaniach in vivo natomiast ekstrakt z grzybów Reishi hamował raka jelita grubego u myszy.

Z kolei polisacharydy wyizolowane z grzybów Shitake (Lentinus edodes) wykazywały działanie przeciwnowotworowe na komórkach raka płaskonabłonkowego krtani oraz raka piersi.


Uważasz, że ten test Ci się przyda? Pobierz go na swój komputer. Możesz go też przekazywać dalej w formie niezmienionej. Plik znajdziesz tu (kliknij):

PDF. LECZNICZE GRZYBY W NOWOTWORACH – podsumowanie lekcji

Powyższy tekst stanowi duży skrót jednej z lekcji mojego DARMOWEGO kursu Naturalnie przeciw rakowi.

Wszystkie kursy – w tym cenne darmowe – znajdziesz na mojej platformie edukacyjnej, która znajduje się tu: www.astrosalus.pl/kursy-online

Dzięki niej możesz poznawać interesującą Cię wiedzę bez wychodzenia z domu i z każdego miejsca na świecie! Wystarczy Ci dostęp do internetu i komputer, tablet czy telefon. Zarejestruj się na platformie już dziś i korzystaj z darmowych czy też płatnych szkoleń.

Zapraszam.

Marta Pyrchała-Zarzycka
Astro Salus Education Ltd
Naturalnie do zdrowia, mądrze do rozwoju

www.astrosalus.pl

www.kosmetyka-fitness.pl

www.sukces-biznes.pl

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Witaj. Jestem Marta Pyrchała-Zarzycka. Medycyną naturalną interesuję się i zajmuję od 14 roku życia. Prowadzę kursy z zakresu medycyny naturalnej i szkołę medycyny naturalnej. Piszę też książki na różne tematy (wydawnictwa: Złote Myśli, SBM, Helion i Astro Salus Education Ltd). Zapraszam na stronę: https://astrosalus.pl Z niej dowiesz się więcej. Ponadto warto skorzystać z DARMOWYCH KURSÓW INTERNETOWYCH O ZDROWIU na mojej platformie: https://astrosalus.pl/kursy-online/ Możesz też zajrzeć na inne moje strony i blogi, na przykład: STRONY INTERNETOWE: www.kursy-internetowe.com https://kosmetyka-fitness.pl https://magia-zycia.com.pl/l https://sukces-biznes.pl/ BLOGI https://astrosalus.pl/reiki/ https://magia-zycia.com.pl/duchowosc/ https://kosmetyka-fitness.pl/ona/ https://sukces-biznes.pl/sukces/ Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *