CO LECZY ZIEMNIAK – właściwości lecznicze ziemniaka

Ziemniaki

Ziemniaki mają lecznicze działanie

Ziemniak to stały gość na polskich stołach. Kiedy ziemniaka podarowała Polsce królowa Bona, początkowo, ze względu na jego woskowane liście i urocze kwiaty uważano go za roślinę ozdobną. Wkrótce jednak przekonano się o jego walorach smakowych.

Okazuje się też, że ziemniak ma właściwości lecznicze.

Jakie choroby może ci pomóc wyleczyć ziemniak?

Jak stosować ziemniak w celach leczniczych?

Tego dowiesz się w tym wpisie.

 

JAK STOSOWAĆ ZIEMNIAK W CELACH LECZNICZYCH – 10 sposobów

 1. W przypadku zapalenia stawów przykładaj umyte, niedobrane ziemniaki do bolących miejsc. Możesz też przytwierdzać niewielkie ziemniaki bandażami na noc. Ponadto pić wywar z ziemniaka.
 2. Zapalenie oskrzeli – ugotowane w mundurkach i rozgniecione ziemniaki wymieszaj z łyżką oleju rzepakowego lub słonecznikowego i 3 kroplami jodu. Trzymaj ciepłe na klatce piersiowej, dopóki nie ostygną.
 3. Jeśli cierpisz na hemoroidy, przygotuj czopki wycięte z surowego ziemniaka. Wkładaj je na noc przez 3 tygodnie.
 4. Nadciśnienie – zapomnij o zwykłych gotowanych ziemniakach. Jedz tylko gotowane w mundurkach.
 5. Ziemniak może ratować cię też przed skutkami oparzeń. Przykładaj starty na chore miejsca. Zmieniaj papkę 3 razy dziennie. Kurację taką możesz zastosować także w przypadku stanów zapalnych – w tym ropnych. Ponadto taki kompres, zmieniany 5 razy dziennie  pomoże też pozbyć się czyraków. Jeśli zaś masz owrzodzenia, stosuj plasterki ziemniaka.
 6. W przypadku artretyzmu przez 3 dni spożywaj wyłącznie ziemniaki gotowane w mundurkach. Zrezygnuj z innych artykułów.
 7. Masz pękające pięty? Przygotuj wywar z umytych obierków ziemniaczanych i nasion lnu. Gotuj do uzyskania gęstej papki i trzymaj w ciepłej swoje stopy.
 8. Sproszkowane kwiaty ziemniaka mogą wspomagać kurację antynowotworową. Zalej jedną łyżkę kwiatów 2 szklankami wrzątku i odstaw na 3 godziny. Pij po pół szklanki 3 razy dziennie przed posiłkiem. Po wypiciu w sumie 4 litrów napoju, kurację przerwij. Napar taki pomaga też przy złogach solnych.
 9. Zakiełkowały ci ziemniaki? Wykorzystaj kiełki ziemniaka do leczenia chorych stawów! Zalej umyte kiełki spirytusem i odstaw w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po tym czasie przecedź i nacieraj stawy.
 10. Przy kamieniach na nerkach warto pić wywar z ugotowanych na papkę umytych obierków.

Wykorzystaj uzdrawiającą moc ziemniaka! To tani i skuteczny lek.

Marta Pyrchała-Zarzycka

www.astrosalus.pl

www.kosmetyka-fitness.pl

www.magia-zycia.com.pl

Marta Pyrchała-Zarzycka

About Marta Pyrchała-Zarzycka

Witaj. Jestem Marta Pyrchała-Zarzycka. Medycyną naturalną interesuję się i zajmuję od 14 roku życia. Prowadzę kursy z zakresu medycyny naturalnej i szkołę medycyny naturalnej. Piszę też książki na różne tematy (wydawnictwa: Złote Myśli, SBM, Helion i Astro Salus Education Ltd). Zapraszam na stronę: https://astrosalus.pl Z niej dowiesz się więcej. Ponadto warto skorzystać z DARMOWYCH KURSÓW INTERNETOWYCH O ZDROWIU na mojej platformie: https://astrosalus.pl/kursy-online/ Możesz też zajrzeć na inne moje strony i blogi, na przykład: STRONY INTERNETOWE: www.kursy-internetowe.com https://kosmetyka-fitness.pl https://magia-zycia.com.pl/l https://sukces-biznes.pl/ BLOGI https://astrosalus.pl/reiki/ https://magia-zycia.com.pl/duchowosc/ https://kosmetyka-fitness.pl/ona/ https://sukces-biznes.pl/sukces/ Zapraszam.

9 replies on “CO LECZY ZIEMNIAK – właściwości lecznicze ziemniaka”

 1. Avatar Adam pisze:

  O pewnych właściwościach ziemniaków słyszałem, zaskoczyło mnie to, że można wypić napar z kwiatów ziemniaka podczas kuracji antynowotworowej. Jest to ciekawa właściwość warta pamięci a swoją drogą ciekawe jak smakuje taki napar.

 2. Avatar Ela mucha pisze:

  Ziemniak cud natury bedac w ciazy moj zoladek trawil tylko ziemniaki pozostale pokarmy zawsze zwymiotowalam nie pomagaly leki a ziemniak utrzymywal mnie i moje dziecko tak do 4 miesiaca ciazy Ela

 3. Avatar Aleksander pisze:

  A surowe ziemniaki? Ja jem.

  • Generalnie surowy ziemniak może szkodzić – ma związek, który jest niekorzystny dla zdrowia, ale w wysokiej temperaturze się rozpada. Jednak wiem też o ludziach, którzy piją sok z ziemniaka surowego i mają się dobrze. Zalecam jednak ostrożność. Pozdrawiam

 4. Avatar Mosquito pisze:

  A kartofla to nie Bona a Jasiu od Sobieskich dla Marysieńki po wyprawie Wiedeńskiej przywlókł. Zanim go konsupcjonować zaczęto to trochę czasu minęło. To już za Sasa Augusta III. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *