Homeopatia

Treść z prawami autorskimi. Nie kopiuj! Podlinkuj :-) Jesteś tutaj: Główna> Zdrowie> Homeopatia

HOMEOPATIA - podobne leczyć podobnymleki homeopatyczne Homeopatia to dziedzina medycyny alternatywnej do dziś w Polsce wywołująca wiele kontrowersji, które obrazują też stosunek polskiego prawa tej wobec tej metody leczenia. Z jednej strony bowiem według prawa polskiego leki homeopatyczne są dopuszczone do powszechnego obrotu i może je ordynować wyłącznie dyplomowany lekarz, z drugiej zaś ogłoszone zasady etyki lekarskiej zabraniają stosowania jakichkolwiek technik z zakresu medycyny naturalnej. Jak więc widać sytuacja prawna homeopatii w Polsce jest tylko pozornie uregulowana.
Z kolei w krajach Unii Europejskiej i według Światowej Organizacji Zdrowia homeopatia jest uznaną częścią medycyny i najczęściej wybieraną metodą leczenia alternatywnego.

Zasady homeopatii po raz pierwszy sformułował żyjący na przełomie XVIII i XIX wieku niemiecki lekarz S. Hahnemann.

hahnemann Homeopatia to sztuka leczenia "podobnego podobnym". Jej prawa opierają się na starożytnym twierdzeniu Hipokratesa brzmiącym: "Chorego leczy natura, lekarz powinien pomagać, choroba powstaje od podobnego i dzięki podobnemu człowiek odzyskuje zdrowie". Oznacza to, że chorobę leczy się takimi substancjami, które normalnie wywołują jej objawy, np.: epilepsję zwalcza się za pomocą środka, który u człowieka zdrowego wywołuje drgawki.

Również Paracelsus był zdania, że to, co wywołuje dolegliwości u człowieka zdrowego, może go z tej choroby wyleczyć. Zwykł mawiać, że "Wszystkie substancje są trujące; to dawka sprawia, że przestają nimi być".

W przypadku leków homeopatycznych stężenie substancji czynnych jest wyjątkowo niskie. Ich tworzenie polega na ciągłym rozcieńczaniu leku oraz potrząsaniu nim. Homeopaci uważają, że po jakimś czasie w takim specyfiku pozostaje już tylko energia pierwotnego leku, i to ona właśnie odpowiada za efekty lecznicze i brak negatywnych skutków ubocznych, które mogłyby się pojawić w przypadku zażywania substancji fizycznej. Być może częściowo tym rodzajem energii jest energia mechaniczna powstała w wyniku wielokrotnego wstrząsania.

Hipoteza leczenia energią leku, nie zaś jego częścią fizyczną, wydaje się być trudna do racjonalnego przyjęcia. Najnowsze badania doktora medycyny alternatywnej, M. Emoto, wydają się jednak rzucać nieco światła na to tajemnicze zagadnienie. Otóż odkrył on, że to, co możemy nazwać energią myśli, wpływa na wygląd wody po jej zamarznięciu. Krople poddane oddziaływaniu uczuć pozytywnych, pod wpływem zamarzania zamieniają się w piękne kryształy. Woda, wobec której kierowane były emocje negatywne, po zamarznięciu przybierała bezkształtną postać. Skoro więc myśli, będące niczym innym, jak wyładowaniami elektrycznymi w neuronach, w jakiś sposób potrafią wpłynąć na fizyczną postać wody po jej zamarznięciu, to fizyczne oddziaływania związane z tworzeniem leku homeopatycznego prawdopodobnie tym bardziej.

Leczenie homeopatyczne, ogólnie rzecz ujmując, jest w większym stopniu leczeniem siłą życiową zawartą w leku, niż samą substancją. Czy jednak oznacza to, że jest ono mniej wiarygodne? Nie zapominajmy, że prawa fizyki mówią, że energia nigdy nie znika, zmienia tylko swoją postać. Po wielokrotnym rozcieńczaniu i wstrząsaniu produktu homeopaty rzeczywiście więc fizycznie może już tam nie być żadnej substancji, ale jej energia musi tam pozostać. Słynne równanie A. Einsteina E=mc2 oznacza nie mniej, nie więcej, jak to, że energia jest również swego rodzaju materią i vice versa (równoważność masy i energii). Być może cały Wszechświat ma dualną postać - jak promienie słońca, które są jednocześnie energią i materią. Czyż więc możemy lekceważyć drugą stronę tego, co nas otacza tylko dlatego, że w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie dokonać jej fizycznych pomiarów? Na niej właśnie oparte jest działanie homeopatii.

Przyznam szczerze, że niegdyś byłam sceptycznie odniesiona do homeopatii - chyba dlatego, że jej nie rozumiałam i nic o niej nie wiedziałam. Zdarzyło mi się jednak kiedyś zachorować. Lekarka przepisała mi w zasadzie tylko 1 lek. Był to syrop homeopatyczny Stodal. W ciągu kilku dni pomógł mi on uporać się z dokuczliwym kaszlem. Stosowałam w swoim życiu też inne syropy - ziołowe i czysto farmakologiczne. Stodal nie ustępował im w niczym skutecznością i szybkością działania, za to nie miał przykrych skutków ubocznych specyfiku czysto farmakologicznego.

Powyższy tekst jest niewielkim fragmentem jednego z rozdziałów książki Marty Pyrchały-Zarzyckiej "Medycyna naturalna dla każdego" (wydanie wkrótce).

KURSY PRZEZ INTERNET - UCZ SIĘ WYGODNIE W DOMU!

| Medycyna naturalna | Czytaj też o terapii kroplami kwiatowymi Bacha

Zioła dla zdrowia i urody

zioła

Zioła stosowane są w lecznictwie i kosmetyce od tysiącleci. Bogactwo roślin zapewnia różnorodność terapii.
Dlatego właśnie zioła mogą wspomagać leczenie wielu chorób, ale i sprzyjają urodzie. Wśród ziół znajdziesz na przykład zioła na odchudzanie, porost włosów i likwidację problemów skórnych...

| Medycyna naturalna | Czytaj więcej o cudownej mocy ziół

KONTAKT

506 320 330

WyszukiwarkaPODZIEL SIĘ stroną

Podziel się na:

KURSY LAST MINUTE

Najbliższe terminy kursów

NOWOŚCI

PROMOCJE I ZNIŻKI

Ucz się taniej! Kursy osobiste


KURSY PRZEZ INTERNET

Ucz się wygodnie w domu. Oszczędzaj czas i pieniądze!


PROMOCJE, OKAZJE I KONKURSY

Ucz się taniej lub za darmo, wygrywaj nagrody! Kursy internetowe


NOWE STRONY

w dziale O firmie i Inne


DARMOWY KURS I E-BOOK

Dowiedz się, jak chronić się przed rakiem


BOGATY SŁOWNIK

Prawdziwa Encyklopedia Zdrowego Życia


DARMOWY KURS I E-BOOK

Dowiedz się, jak uwolnić się od depresji


PLIKI DO POBRANIA

Skorzystaj z gratisów


E-GAZETA

Ciekawe artykuły na różne tematy


DARMOWE PRÓBKI WYKŁADÓW

Sprawdź, czego możesz się u nas nauczyć. Posłuchaj wykładów (kursy osobiste)


VIDEO BLOG

Poznaj mnie lepiej


DARMOWE PRÓBKI KURSÓW ONLINE

Dowiedz się,czego uczymy. Poczytaj wyjątki z lekcji


MEDYCYNA LUDOWA

Artykuły. Poznaj metody na zdrowie naszych babć!

DARMOWY KURS I mini E-BOOK

Dowiedz się, jak korzystać z kursów online


FILMY I AUDYCJE

Dowiedz się, czego się u nas nauczysz, przerób ćwiczenia z kursów


KURSY ONLINE

Kursy pzez internet

Ciekawe kursy


Kurs terapii Reiki

Jak umysłem wpływać na zdrowie - kurs

Kurs świecowania i konchowania uszu

Uwolnij się od stresu! Techniki relaksacyjne - kurs

Kurs realizacji celów w praktyce. Spełniaj marzenia!

Kurs pracy z energiami - aura, czakry, meridiany

Odmładzające ćwiczenia tybetańskie (ryty) - kurs

Kurs Huny - teoria i praktyka

Programowanie umysłu i sztuka pozytywnego myślenia. Afirmacje. Kurs

Trenuj wyobraźnię i osiągaj sukces! Kurs

Kurs uzdrawiania emocji w praktyce

Kurs pracy z czakrami i czakroterapii

Kundalini Reiki - podsystem tradycyjnego Reiki. Kurs

Popularne posty

 • Naturalne leczenie nowotworów

  Możesz zapobiegać nowotworom i wspomagać ich leczenie naturalnie! Tu dowiesz się, jak to zrobić...

 • Jak umysł wpływa na zdrowie

  Udowodniono, że umysł wpływa na zdrowie. Twoje myśli, wyobrażenia, przekonania i uczucia wpływają na organizm...

 • Reiki - naturalnie do zdrowia

  Reiki to naturalna metoda na zdrowie. Jej działanie udowodnili naukowo amerykańscy lekarze. Każdy może nauczyć się terapii Reiki...

 • Jak stres wpływa na zdrowie.

  Stres jest przyczyną wielu chorób. Może też być powodem nowotworów. Techniki relaksu zaś wspierają zdrowie...